Skvělý Jágr překonal Howea, výhru bral Boston

Legendární útočník Florida Panthers Jaromír Jágr se osamostatnil na třetím místě historických tabulek v bodování, když v duelu proti Boston Bruins získal asistenci a zaznamenal už svůj 1851. bod v kariéře. Domácí nakonec podlehli soupeři 4:5 v prodloužení.

Koncem minulého týdne Jaromír Jágr vyrovnal zápis Gordieho Howea, jen o několik dní později kanadského velikána přeskočil a osamostatnil se na třetím místě historických tabulek.

Před Jágrem už je jen Mark Messier s 1887 a Wayne Gretzky s 2857 body.

"Znamená to, že jsem hrál dlouhou dobu a s hodně dobrými hokejisty. V číslech je důkaz. Až skončím, budu říkat, že jsem byl docela dobrý hráč a když lidi odpoví: 'No to určitě,' tak můžu ukázat na statistiky a říct: 'Tohle je snad docela dobrý důkaz,'" uvedl Jágr minulý týden.

Po duelu s Bruins už se k tématu nechtěl příliš vracet. "Tohle je spíš téma pro vás novináře," odrážel nápor otázek. "Tohle už je za mnou. Koncentruju se na to, abychom vyhrávali."

To se ovšem v posledním období Panthers příliš nedaří. Porážka s Bruins byla už třetí v řadě a čtvrtá z posledních pěti duelů.

Ráz utkání určila hned úvodní třetina, do které Bruins vlétli jako uragán a čtyřmi góly položili pevný základ pozdějšího triumfu.

Dvakrát mířil přesně útočník Patrice Bergeron, jeden zásah připojil talentovaný David Pastrňák. Za domácí sice snížil Aleksander Barkov, to ale bylo v úvodní třetině ze strany domácích všechno.

Pořádně do hry se Florida dostala až od druhé třetiny. Na rozdíl dvou branek nejprve snížili Jiří Hudler, po něm se prosadil i Jussi Jokinen. Necelých pět minut před koncem základní hrací doby pak udeřil znovu Hudler a poslal duel do prodloužení.

V něm určil zisk jednoho bodu navíc pro hosty Lee Stempniak, který po čtyřech minutách využil přihrávku Ryana Spoonera a zajistil Bruins třetí výhru z posledních čtyř zápasů.