Neuznaný gól Penguins v závěru potvrzen

Pouze dva zápasy se odehrály ve středu v NHL. V obou bodovali čeští hokejisté, ale shodně museli na konci utkání vstřebávat porážku. Útočník Dominik Simon zaznamenal asistenci, Pittsburgh Penguins ale prohráli na ledě týmu Tampa Bay Lightning 2:3. Díky nahrávce bodoval rovněž obránce Filip Hronek z Detroit Red Wings, kteří nestačili na domácí Ottawa Senators a podlehli jim 2:5.

Lightning rozhodli v závěru
Pětadvacetiletý Simon se svým šestým bodem (1+5) za posledních osm utkání podílel na obratu Pittsburghu z 0:1 na 2:1.
Jako první se mezi střelce prosadil před polovinou první třetiny Alex Killorn, ale Brandon Tanev a Jake Guentzel, jenž skóroval po asistencích Crosbyho a Simona, ve druhé části kontrovali. Domácí útočník Cedric Paquette, jenž se vrátil do sestavy Lightning po zranění během přípravy, se pak hned při svém prvním startu v sezoně prosadil a ve 48. minutě vyrovnal.
Když už se zdálo, že ani jeden tým nevyjde z utkání naprázdno, přišlo v čase 59:03 rozuzlení. Victor Hedman napřáhl na modré čáře a využil povedenou ranou přesilovku při Guentzelově vyloučení.
"Bylo frustrující jít do třetí třetiny s jednogólovým mankem," přiznal Hedman. "My jsme ale pořádně houževnatá parta a našli jsme si cestičky, jak vyhrát. A zafungovala nám přesilovka."
Justin Schultz, právě Guentzel a Kris Letang mohli v posledních sekundách ještě porážku hostů odvrátit, ale strážce domácí branky Andrei Vasilevskiy byl proti.
"Byla tam velká skrumáž a já se jen snažil pokrýt spodek branky. Ta poslední střela mi pak skončila v lapačce," popsal dramatické chvilky Vasilevskiy, jenž zachránil situaci proti Letangově střele do odkryté branky přesně v poslední sekundě.
"V jednu chvíli se zdálo, že je s pukem za čárou, ale možná to bylo jen přání, co ovlivnilo myšlenku," podotkl hostující kapitán Sidney Crosby, jenž má na kontě už 1230 bodů v NHL.
"Druhou noc po sobě jsme měli vedení na své straně, ale zase z toho nic nebylo," štvalo Crosbyho. "Nesmíme tolik inkasovat v oslabení."
V sestavě vítězů nechyběli český útočník Ondřej Palát ani slovenský obránce Erik Cernak. Lightning vyhráli třetí utkání z posledních čtyř, Penguins naopak vyšli potřetí v řadě naprázdno, v Amalie Areně se jim nepodařilo zabodovat počtvrté za sebou.

Hedman využil přesilovku proti Pittsburghu

Red Wings pošesté v řadě bez bodu
Souboj týmů ze dna Východní konference, jež měly za sebou série proher, dopadl lépe pro domácí Ottawu. Senators zabrali po čtyřech předchozích porážkách, při nichž urvali jediný bod, přesto zůstávají nejhorším týmem ligy.
Hronek prožil dost podobný příběh jako Simon. Jednadvacetiletý bek vylepšil svou bilanci v sezoně na pět bodů (1+4) z 10 startů přihrávkou u gólu, který pomohl Red Wings do vedení.
Také oni totiž měli na své straně jednobrankové manko z první třetiny po trefě Chrise Tierneyho, ale v nástupu do druhé dvacetiminutovky se v krátkém sledu prosadili Darren Helm a i díky Hronkově příspěvku Tyler Bertuzzi.
Jenže už o 50 sekund později bylo vyrovnáno, když se trefil Mark Borowiecki, další gól přidal dokonce v oslabení Jean-Gabriel Pageau a nový obrat ve skóre završil ještě před druhou přestávkou Anthony Duclair.

Pageau udeřil v oslabení proti Detroitu

Právě Duclair pak v závěru střelou do prázdné branky při hře Red Wings bez gólmana definitivně rozhodl o tom, že body zůstanou v Canadian Tire Centre. Brankář Anders Nilsson podpořil zdařilé dílo Senators 34 zákroky.
"Nebyli jsme moc rádi za to, jakým způsobem proběhl ten poslední trip," připomněl Duclair zisk jediného bodu ze tří předchozích utkání v arénách soupeřů. "Bod ze šesti možných není zrovna mnoho. Jsou zápasy, které prohrajete, ale musíte do toho dát všechno. Dnes si myslím, že to z naší strany bylo solidních šedesát minut."
V horším rozpoložení musí být hráči Detroitu, neboť mužstvo nebodovalo pošesté za sebou při skóre 9:27, popáté během této neúspěšné série navíc inkasovala obrana Red Wings přesně pět gólů.
"Už se zase zavrtáváme do velké díry," prohlásil útočník Frans Nielsen. "A je to stejné už třetím rokem po sobě. Hned na začátku sezony. Nevím, co k tomu říct... Je mi jedno, jak to bude příště vypadat, ale musíme prostě najít cestu k vítězství."
Útočník poražených Luke Glendening nebude vzpomínat v dobrém na 450. zápas kariéry v základní části NHL. Nejenže nebyl vítězný, ale Glendening se navíc ve druhé třetině zranil. Kvůli problému v horní části těla bude možná nějaký čas Red Wings scházet.
Z pohledu týmu úspěšný debut v NHL má naopak za sebou domácí útočník J.C. Beaudin.