simon hugs

Dominik Simon vstřelil svůj druhý gól v NHL, když pomohl celku Pittsburgh Penguins porazit soupeře Carolina Hurricanes 3:1. Skvěle si vedl i nejlepší nahrávač a osmý nejproduktivnější hráč ligy Jakub Voráček, který si při výhře Philadelphia Flyers v Detroitu připsal proti Petru Mrázkovi gól a asistenci.

Gólovou trefu slavil i Vladimír Sobotka ze St. Louis Blues při výsledku 3:0 proti hráčům Ottawa Senators. Parádní vítěznou sérii celku Colorado Avalanche pomohl ukončit asistencí Tomáš Plekanec, jenž se svými parťáky z Montrealu mohl slavit výhru 4:2.
Asistence si v duelu Boston Bruins - New Jersey Devils připsali shodně domácí David Pastrňák a hostující Pavel Zacha. Větší radost z ní mohl mít Pastrňák, neboť jeho celek prodloužil famózní bodovou sérii už na 17 utkání.
Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 3:1
Třiadvacetiletý Simon se zabydlel v sestavě obhájce Stanley Cupu z posledních dvou sezon a podruhé za pět zápasů skóroval. Proti týmu Carolina Hurricanes vyrovnával záhy po vedoucí trefě hostů v podání Dereka Ryana.
V čase 8:03 zastavil Simon časomíru povedenou střelou zápěstím, u níž si asistence připsali Sidney Crosby a Conor Sheary. Stejně jako při jeho první trefě proti New York Rangers šlo nakonec pro Penguins o vítězný duel.
Crosby prodloužil nahrávkou svou bodovou šňůru na osm utkání a především dorovnal mezi nejproduktivnějšími hráči Penguins klubové historie Jaromíra Jágra. Oba mají nyní shodně na kontě 1079 bodů, před nimi je Mario Lemieux s 1723 body.

Boston Bruins - New Jersey Devils 3:2
Bruins nadále válí. Ze 17 utkání během úspěšného období jich 13 vyhráli. Současná bodová série je jejich nejdelší od začátku roku 1983. Týmový rekord zápasů bez porážky v základní době je ale stále ještě daleko - datuje se k přelomu let 1940 a 1941, kdy Bruins bodovali ve 23 zápasech za sebou.
Zatímco Pastrňák prodloužil svou bodovou sérii na čtyři zápasy, v nichž si připsal celkem tři góly a tři nahrávky, Zacha se prosadil prvním bodem za deset utkání.
Slovenský obr s kapitánským "C" na dresu ve službách Bostonu Zdeno Chára odehrál 1396. zápas v základní části NHL a překonal tak v pořadí Evropanů Romana Hamrlíka. Před ním jsou už pouze Jaromír Jágr, Nicklas Lidstrom a Teemu Selanne.

Detroit Red Wings - Philadelphia Flyers 2:3 po prodl.
V domácím brankovišti dostal opět prostor Petr Mrázek a předvedl 28 úspěšných zákroků. Poté, co vynuloval střelce Chicago Blackhawks a New Jersey Devils však Flyers ukončili jeho neprůstřelnost po 145 minutách a pěti sekundách.
Voráček dal svůj devátý gól sezony v přesilovce na konci druhé třetiny, během níž Flyers otočili výsledek z 0:1 na 2:1, když se dostal k dorážce střely Seana Couturiera a propálil Petra Mrázka. V tu chvíli už měl na kontě nahrávku. Duel nakonec dospěl i díky asistenci slovenského forvarda Tomáše Tatara do prodloužení, které ukončil po 27 sekundách Travis Konecny.
Philadelphia vyhrála osm z posledních devíti utkání, Voráček má v dresu Flyers na kontě již 409 bodů a z hráčů narozených v Evropě je před ním v historii klubu už pouze Pelle Eklund (452).

Montreal Canadiens - Colorado Avalanche 4:2
Colorado přišlo o skvělou vítěznou sérii, která se zastavila na čísle 10 a tým z Denveru během ní prohrával celkem jen minutu a 34 sekund. I tak jde ale o nejdelší šňůru úspěchů v lize během probíhajícího ročníku.
Zároveň také o druhou nejdelší sérii v klubové historii. Ještě delší byla ta mezi 10. lednem a 7. únorem 1999, kdy Avalanche vyhráli dvanáctkrát za sebou.
Plekanec si připsal nahrávku u gólu Brendana Gallaghera v závěru zápasu na 4:1. V historickém přehledu Canadiens tak předstihl Yvana Cournoyera na osmé příčce s 968 odehranými zápasy a zároveň je patnáctý s 369 asistencemi mezi nejlepšími nahrávači historie "Habs". Jeden bod schází Plekancovi k dovršení mety 600 bodů z základní části.
St. Louis Blues - Ottawa Senators 3:0
Brankář Carter Hutton byl hlavní postavou St. Louis Blues v duelu proti Ottawa Senators. Zaznamenal 25 úspěšných zákroků a svou druhou nulu sezony vychytal navíc poté, co byl během víkendu odvolán z branky v souboji s Arizona Coyotes.
Sobotka si v 17. minutě najel na přihrávku Braydena Schenna, mezi kruhy vypálil a překonal Craiga Andersona. Šlo nakonec o vítěznou trefu, další góly přidali Vladimir Tarasenko, pro něhož šlo o trefu číslo 21 v sezoně a gólem do prázdné branky pak pečetil výsledek sám Schenn.
Předchozí výsledek 2:5 znamenal pro Blues jedinou porážku za poslední čtyři vystoupení. "Měli jsme šatnu plnou naštvaných a frustrovaných hráčů," prozradil Hutton. "Promluvili jsme si o sobotním utkání. Tuhle ligu je těžké vyhrát, občas u toho i prohrajete, ale jde o to, jaké ty porážky jsou. Nebyli jsme šťastní za to, co jsme předvedli. Ale dnes už jsme odehráli skvělý zápas."

Výsledky ostatních úterních zápasů:
Nashville Predators - Tampa Bay Lightning 3:4 po prodl.
Dallas Stars - Florida Panthers 6:1
Edmonton Oilers - Buffalo Sabres 0:5
Anaheim Ducks - New York Rangers 6:3
Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 6:2
San Jose Sharks - Winnipeg Jets 4:5 po prodl.
Vegas Golden Knights - Columbus Blue Jackets 6:3
Radek Faksa si během vítězného duelu Dallasu proti Floridě připsal celkem 12 trestných minut. Zápas provázelo několik bitek a Faksa byl hned u dvou z nich. Stars díky vysoké výhře 6:1 popáté za sebou bodovali a z toho čtyřikrát vyhráli. Panthers si naopak připsali šestý neúspěch za posledních osm utkání.
Šest branek se podařilo nastřílet i Anaheimu proti Rangers, Vancouveru v souboji s Los Angeles a pozici momentálně nejlepšího týmu Západní konference potvrdili hráči Vegas Golden Knights výhrou 6:3 nad Columbus Blue Jackets.
Stejně jako o den dříve Arizona si druhou výhru po sobě připsal i druhý nejhorší celek soutěže Buffalo. Sabres se po překvapivé výhře v Calgary 2:1 v prodloužení přesunuli ještě o kousek severněji a deklasovali Edmonton na jeho ledě 5:0, když všechny góly stihli nasázet již během prvních dvou třetin.
1. Jack Eichel (BUF): 1 gól, 3 asistence, 5 střel, plus/minus 1, čas na ledě 15:21
2. Carter Hutton (STL): 25 úspěšných zákroků, druhé čisté konto v sezoně
3. Loui Eriksson (VAN): 2 góly, 1 asistence, 4 střely, plus/minus 3, čas na ledě 16:07