crosby 5217

Pittsburgh Penguins se minimálně ve čtvrtém utkání druhého kola play off budou muset obejít bez Sidneyho Crosbyho. Kapitán mužstva má po srážce s Mattem Niskanenem v čase 5:24 první třetiny třetího duelu série s Washington Capitals otřes mozku. V úterý o tom informoval kouč Penguins Mike Sullivan.
Crosbyho zdravotní stav budou lékaři průběžně přezkoumávat.

Capitals pondělní utkání vyhráli 3:2 a snížili stav série na 1:2.
Crosby dostal ve třetím zápase od Niskanena krosček na hlavu a několik minut zůstal ležet na ledě. Poté odjel za pomoci spoluhráčů Rona Hainseyho a Patrica Hornqvista na střídačku a odtud do kabiny.
Největší hvězda Penguins má v sedmi duelech letošního play off 11 bodů za čtyři trefy a sedm asistencí. Čtvrté utkání se hraje ve středu večer (čtvrtek 1:30 SELČ) v PPG Paints Areně v Pittsburghu.

Devětadvacetiletý Crosby vynechal na začátku této sezony šest duelů kvůli otřesu mozku. V letech 2011-2012 kvůli stejné diagnóze nehrál celkem 101 zápasů. Poprvé měl otřes mozku právě v zápase s Capitals 1. ledna 2011 a po další srážce 5. ledna 2011 v zápase s Tampa Bay Lightning. Následně vynechal zbytek sezony, play off a prvních 20 duelů dalšího ročníku. Do sestavy se vrátil 21. listopadu 2011, ale po osmi zápasech se symptomy otřesu mozku obnovily a Crosby zůstal mimo hru až do 15. ledna 2012.
V pondělí byl kanadský útočník jmenován jedním ze tří finalistů Hart Trophy. V základní části dal 44 gólů, nejvíc z celé NHL. Zároveň byl s 89 body druhým nejproduktivnějším hráčem.