sid_051122

Sidney Crosby do šestého utkání 1. kola proti New York Rangers nenastoupí. Po pátečním rozbruslení to řekl kouč Pittsburgh Penguins Mike Sullivan.

"Sid ráno bruslil, ale hrát nebude," informoval trenér týmu, který vede v sérii 3:2 na zápasy. "Mluvil jsem s ním, je na tom dobře. Ale večer nenastoupí."
Elitní centr jeho týmu se zranil během středečního duelu, v němž Pittsburgh prohrál 3:5. Přesto má v sérii ještě dva mečboly. Šestý zápas se hraje v noci na sobotu od 1:00 SELČ (NHL.tv) v PPG Paints Areně a Penguins se v něm mohou poprvé od roku 2018 probojovat do 2.kola Stanley Cupu.

Crosby se prodral obranou Rangers a z dorážky snížil

Pittsburský kapitán se zranil po hitu obránce Jacoba Trouby v 10. minutě druhé třetiny pátého klání. Poté ještě zkusil dvě střídání, než odešel do kabiny. Uprostřed první lajny s Jakem Guentzelem a Bryanem Rustem ho nahradil Jevgenij Malkin.
Crosby nasbíral v 69 zápasech základní části 84 bodů (31+53), spolu s Guentzelem tak byl nejproduktivnějším hráčem Penguins. Když jim chyběl, tým vyhrál jen pět zápasů ze 13 (5-4-4). Zkušený útočník vynechal sedm zápasů po operaci zápěstí, dalších pět pak v souladu s koronavirovým protokolem a jeden pro nemoc.
V letošním play off je kanadský centr lídrem týmu s devíti body (2+7) v pěti duelech. Ve čtvrtém zápase série pokořil jako šestý hráč v historii NHL hranici 200 bodů v play off. Jeho lajna dala v 1. kole 10 ze 23 pittsburských gólů.