hall

Po sedmi letech znovu viděli hokejoví fanoušci ve Švýcarsku na vlastním ledě klub NHL a start letošní Global Series v Bernu se vydařil. Při minulém představení zástupce z nejlepší ligy světa New York Rangers prohrál v roce 2011 na ledě EV Zug 4:8. I tentokrát byl domácí klub pro New Jersey Devils těžkým sokem a podlehl 2:3 až po prodloužení.

O výsledky ale při klání zástupců NHL proti evropským klubům jde až na posledním místě. I v Bernu to byla opět především velká show. Devatenáctiletý útočník Nico Hischier přivezl domů tým Devils, který si jej loni vybral jako historicky první švýcarskou jedničku draftu.
Tweet from @NJDevils: A moment they'll never forget. Welcome home, @nicohischier and @muellermirco.#DevilsGoAbroad | #NHLGlobalSeries pic.twitter.com/xtpmIoIxLh
Hischier dres nejnavštěvovanějšího klubu mimo NHL oblékl krátce v ročníku 2015/16, než zamířil o sezonu později do QMJHL do Halifax Mooseheads. Teď se vrátil jako jedna z hvězd Devils. Sklidil aplaus vyprodané PostFinance-Areny pro více než 17 tisíc fanoušků. V zahajovací sestavě Devils byl spolu s dalším švýcarským zástupcem, bekem Mircem Muellerem.
"Měl jsem z toho husí kůži. Bylo to úžasné přivítání. Užili jsme si to. V Severní Americe nejsou na takový druh fandění zvyklí," vychutnal si Hischier vyhlášené publikum v Bernu.
"I průběh zápasu byl pro diváky skvělý. Bylo to vyrovnané, oba týmy měly šance a nikdo ve skóre nijak neutekl," dodal rodák z Vispu.
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
Třiadvacetiletý Mueller zatím sice nepatří ke stabilním členům základní sestavy, ale v Bernu odchovanec Winterthuru a bývalý hráč Klotenu dostal šanci nastoupit v elitní formaci.
"To bylo skvělé. Opravdu jsem si to dnes užil před tak skvělým publikem. Byla to výborná zkušenost," prohlásil Mueller.
Ani jeden z nich se do statistik zápasu nezapsal a Devils dvakrát v utkání přišli o náskok. U trefy Bena Lovejoye z 33. minuty na 2:1 pro Devils asistoval český útočník Pavel Zacha, pro něhož to byl první bod v letošní přípravě.
Skvělé publikum vrcholící zápas provázelo aplausem vestoje a vychutnalo si nejen vyrovnání Marka Arcobella v 58. minutě, ale i rozuzlení, přestože přineslo domácím porážku.
Tweet from @NJDevils: Soak it Hall in.#DevilsGoAbroad | #NHLGlobalSeries pic.twitter.com/5mZUStb7SH
V hlavní roli byl držitel Hart Trophy z minulého ročníku Taylor Hall. Po brejku se krásnou a rychlou kličkou zbavil beka Erica Bluma a střelou mimo dosah Leonadra Genoniho rozhodl.
"Byla tady v Bernu krásná atmosféra, parádní zážitek. Chceme divákům poděkovat," prohlásil Hall.
Pro Devils je pobyt ve Švýcarsku přípravou na vstup do ligy. Ten je čeká v sobotu v Goteborgu proti Edmonton Oilers, kteří jsou teď v Německu. Posledním testem pro kanadský celek bude ve středu zápas s Kolínem nad Rýnem.