Sharks zničili Predators, dvěma góly pomohl Pavelski

Z bolestivé porážky ve třetím prodloužení čtvrtého zápasu se dokázali oklepat hráči San Jose Sharks, kteří na svém ledě deklasovali Nashville Predators 5:1.

Kalifornský celek se tak v sérii druhého kola play off Západní konference ujal vedení 3:2 na zápasy a chybí mu pouze jediný duel k vysněnému postupu.

Pátý duel série měli Sharks pevně pod kontrolou, těžit mohli z povedeného vstupu do duelu. Už v 11. minutě udeřil veterán Patrick Marleau a poslal svůj výběr do důležitého vedení.

Na druhé straně sice vyrovnal v 16. minutě hrdina předchozího dulu Mike Fisher, ze strany Predators to ovšem byla ojedinělá nebezpečná akce. V dalším průběhu hry si na výborně chytajícího gólmana Martina Jonese nepřišli.

Sharks si naopak v ofenzivě počínali velice ladně. V 18. minutě se mohli radovat z dalšího vedení, když se trefil kapitán Joe Pavelski.

Po 35 vteřinách prostřední části už to bylo o dvě branky, tentokrát mířil přesně Logan Couture. Pro hvězdného střelce už to byl pátý zásah v letošním play off.

Demolici unavených hráčů Predators ještě přiživil Pavelski, jenž zužitkoval přesilovou hru a druhým gólem v zápase podtrhl svůj velice dobrý výkon.

Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě základní hrací doby Melker Karlsson, kterému přesně přihrával Chris Tierney.

V dresu San Jose odehrál český útočník Tomáš Hertl téměř osmnáct minut, během kterých si připsal jeden plusový bod v hodnocení účasti na ledě a čtyři střely na branku.

Série se za stavu 3:2 pro Sharks nyní přesouvá do Nashvillu, šestý duel je na programu v noci z pondělí na úterý.