Sharks využili tři přesilovky, Kings už ztrátu nedotáhli

Brent Burns, Joe Pavelski a Patrick Marleau se trefili v přesilovkách, San Jose Sharks už podruhé doma nepadli, udrželi vedení nad Los Angeles Kings 3:2 a mají našlápnuto de semifinále Západní konference. V sérii vedou 3:1 na zápasy.

Pátý duel je na programu ve Staples Center v LA v pátek.

Burns a Pavelski se trefili ve druhé třetině, Marleau na začátku třetí části zvyšoval na 3:0.

Trevor Lewis a Luke Schenn sice snížili na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnání se už Kings nedočkali.

Když brankář Jonathan Quick odjel na střídačku, zblokoval střelu Drew Doughtyho obránce Marc-Edouard Vlasic. Los Angeles si pak vzalo oddechový čas, Vincent Lecavalier vyhrál buly, ale Sharks zblokovali všechny tří závěrečné střelecké pokusy Kings.

Gólman Sharks Martin Jones tak předvedl 26 zákroků, včetně deseti ve třetí třetině, brankář Los Angeles Quick měl také 26 zásahů

Kings přestříleli Sharks 12:5 v poslední třetině.

U Schennova gólu si připsal první bod v sérii slovenský útočník Marián Gáborík, který v roce 2014 vedl Kings za Stanley cupem 14 góly, žádná z jeho tří střel si ale ve středu cestu do sítě nenašla.

V dresu Sharks měl dva střelecké pokusy Tomáš Hertl (16:44 minuty), o jeden víc si zapsal Roman Polák (16:26), který na Kings platil tvrdou hrou do těla. Devětadvacetiletý obránce rozdal sedm hitů.