Sharks vyřadili Predators, zářil Couture

Všichni účastníci konferenčních finále play off zámořské NHL jsou známi. Posledním postupujícím se stali hráči San Jose Sharks, kteří v rozhodujícím sedmém duelu série druhého kola deklasovali Nashville Predators 5:0.

Kalifornský celek postoupil do finále Západní konference počtvrté v klubové historii a vůbec poprvé od roku 2011. Jeho soupeře bude tým St. Louis Blues, první utkání je na programu v noci z pondělí na úterý.

Rozhodující bitva s Nashvillem přílišné drama nepřinesla, byla to spíš jednoznačná záležitost v podání domácího výběru. Sharks byli ve všech směrech lepší a svého soupeře zaslouženě přehráli.

Skóre otevřel už v 10. minutě Joe Pavelski, který zužitkoval přesilovou hru a poprvé v zápase překonal gólmana Predators Pekku Rinneho.

Druhý gól přidal ještě do úvodní sirény Joel Ward, který využil přihrávku Melkera Karlssona a zapsal druhou branku v letošních vyřazovacích bojích.

I ve druhé třetině měli Sharks navrch a hned v jejím úvodu svůj náskok ještě navýšili. Hvězdný útočník Logan Couture potřeboval pouhých 36 vteřin, aby překonal Rinneho a poslal svůj tým do luxusního náskoku.

Ten dokázali domácí ve třetí části dokonce vylepšit. Nejprve využil další početní výhodu po šikovné přihrávce Coutureho veterán Joe Thornton, definitivní podobu výsledku pak stanovil Patrick Marleau.

Predators se klíčovou bitvou protrápili, za celé utkání nedokázali najít recept na překonání brankáře Martina Jonese. Ten pochytal všech 20 střeleckých pokusů soupeře a oslavil první čisté konto v play off.

Hlavní ofenzivní oporou Sharks byl Logan Couture. Ten duel zakončil se třemi body, celkem si jich v sérii proti Nashvillu připsal jedenáct za šest gólů a pět asistencí. To je klubový rekord San Jose.

Za domácí odehrál útočník Tomáš Hertl téměř patnáct minut, během kterých si připsal plusový bod v hodnocení účasti na ledě a dva hity.

Zkušený obránce Roman Polák strávil na ledě přes devatenáct minut a stihl čtyři hity i čtyři zblokované střely soupeře.

Finále Západní konference startuje v noci z pondělí na úterý, v prvních dvou utkáních budou mít výhodu domácího prostředí hráči St. Louis Blues.