Sharks podruhé udolali Kings, rozhodl Couture

Do velkých problémů se dostáli hráči Los Angeles Kings, kteří nezvládli ani druhý domácí zápas série úvodního kola play off proti San Jose Sharks.

Hosté uspěli v hale svého rivala 2:1. Hlavní zásluhu na tom měl kapitán Joe Pavelski, který se podílel na obou brankách svého týmu.

Sharks zahájili důležitý zápas velice aktivně, už ve čtvrté minutě našel Brent Burns právě Pavelskiho, který neomylně prostřelil domácího brankáře Jonathana Quicka.

Ve 29. minutě dokázalo San Jose svůj náskok zdvojnásobit. Kotouč putoval po ose Patrick Marleau - Joe Pavelski až k Loganu Couturemu, jenž v početní výhodě mířil přesně.

Kings se v ofenzivě dlouho trápili, nedařilo se jim najít recept na překonání výborně chytajícího brankáře Martina Jonese.

Povedlo se jim to až pět minut před koncem, kdy zužitkoval přesilovou hru veterán Vincent Lecavalier.

V závěru pak domácí zkoušeli dlouhou hru bez gólmana, i přes velký tlak se ovšem vyrovnání nedočkali a dostali se do mimořádně nekomfortní situace.

Před dvěma lety ovšem Los Angeles prohrávalo v sérii se San Jose už 0:3 na zápasy, poté si ale čtyřmi výhrami v řadě zajistilo senzační postup.

V dresu Sharks odehrál patnáct a půl minuty útočník Tomáš Hertl, který si připsal jednu střelu na branku a jeden hit.

Třetí duel série je na programu v pondělí na ledě San Jose.