Tajná finská zbraň. Dallas oslavuje Kivirantu

Finský útočník posunul hattrickem Stars do finále Západní konference. Je to naše tajná zbraň, hlásí kapitán Benn

Napsal Josef Cafourek / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: Dallas - Colorado 5:4 OT

Sedmý zápas: Dallas - Colorado 5:4 po prodl.

Joel Kiviranta v prodloužení završil svůj první hattrick a Stars po výhře 5:4 v sedmém zápase ukončili Avalanche sezonu

• 05:05 •

Při pohledu na sestavu se mohli zarazit. Možná i ti nejskalnější fanoušci týmu Dallas Stars na první dobrou nevěděli, kdo je to Joel Kiviranta.

Pět otázek před pátečními zápasy číslo 7

Sedmé duely mohou rozhodnout brankáři. Udrží Hutchinson znovu Colorado? A koho nasadí Vancouver?

Napsal Michael Langr @MichaelLangr / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

O finalistech Západní konference rozhodnou v noci na sobotu až sedmé zápasy. Oba se hrají v Edmontonu - ten první mezi Colorado Avalanche a Dallas Stars už ve 22 hodin SELČ; ten druhý mezi Vegas Golden Knights a Vancouver Canucks od 3.00 SELČ.

Dallas, nebo Colorado? Vítěz bere vše

Avalanche se v premiérovém sedmém zápase letošního play off spoléhají na MacKinnona, Stars věří Chudobinovi

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Nedej bože, abyste udělali chybu, ze které vstřelí soupeř gól. Po porážce v zápase číslo 7 už není nic, jen tiché prázdno, ze kterého můžete mít depresi po celý následující rok. Colorado Avalanche a Dallas Stars mají před sebou úkol, jehož správné řešení je posune o kus blíž ke Stanley Cupu.

Přibývají marodi i výhry. Colorado nebrzdí

Po Grubauerovi a Francouzovi přišli Avalanche i o kapitána Landeskoga, přesto dál vítězí. Chceme to dotáhnout, zní z klubu

Přicházejí o jednoho důležitého člena sestavy za druhým, marodka se rozrůstá. To ovšem nebrání týmu Colorado Avalanche, aby nadále vítězil a prodlužoval si sezonu.

Colorado odvrátilo i druhý mečbol Dallasu

Avalanche sice inkasovali jako první, ale nakonec vyhráli 4:1, sérii tak rozhodne až sedmý zápas

NHL.com @NHLdotcom

Hokejisté týmu Colorado Avalanche mohou v NHL nadále pomýšlet na zisk Stanley Cupu. V šestém utkání na ledě haly Rogers Place v Edmontonu se jim podařilo odvrátit i druhý mečbol na straně Dallas Stars a přestože prohrávali, oslavili nakonec výhru 4:1. V celé sérii je tak vyrovnáno 3:3 na zápasy, o jednom z finalistů Západní konference tak rozhodne až rozhodující bitva číslo 7. Vítězný gól dal před polovinou druhého dějství jednadvacetiletý obránce Cale Makar, mezi útočníky se opět blýskl Nathan MacKinnon, který si připsal gól i nahrávku a bodoval tak už ve čtrnáctém utkání za sebou. Stejnou bilanci měl i Mikko Rantanen.

Pět otázek před středečním zápasem

Hraje se jediné utkání; Colorado i Dallas v něm budou řešit zejména to, koho nasadit do branky

Napsal Lukáš Vrkoč @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Druhý pokus protlačit se do finále Západní konference a počkat si tam na soupeře mají Dallas Stars. Ten první jim zejména po bídné úvodní třetině nevyšel a nechali Colorado Avalanche snížit stav série na 2:3.

Na hraně propasti ukázali Avalanche sílu

Gólová smršť Colorada z první třetiny zařídila, že série proti Dallasu ještě nekončí. Od nás to byl vtip, kají se hráči Stars

Gólová exploze Avalanche

Colorado dokázalo dát pět gólů v první třetině

Avalanche rozhodli o svém triumfu v pátém utkání s Dallasem hned v první třetině, během níž dokázali nastřílet pět gólů

• 02:50 •

O olivách se už po staletí říká, že ze sebe pod tlakem dostanou to nejlepší. Totéž v pátém utkání semifinále Západní konference platilo o hokejistech Colorado Avalanche.

"Věděli jsme, že musíme ukázat naše nejlepší já," pronesl francouzský útočník Pierre-Edouard Bellemare. "Minulý zápas jsme začali mizerně a dostali jsme se do situace, kdy hrajeme o život. Přišlo mi, že i díky tomu byl tentokrát náš start úplně jiný."

Palát opět skóroval a Bruins mají po sezoně

Pondělní zápasy: Český útočník se prosadil počtvrté v řadě, trefili se i Pastrňák a Krejčí, ale v 95. minutě rozhodl Hedman

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Finalista minulé sezony NHL dohrál. Boston Bruins sice v úvodním duelu série 2. kola Stanley Cupu dokázali přetlačit Tampa Bay Lightning (3:2), jenže to bylo z jejich strany pro tuto sezonu vše. Následovaly čtyři výhry Lightning bez jediné odpovědi Bruins, o té poslední rozhodl až v čase 94:10 vítěznou trefou švédský obránce Victor Hedman.

Mezi hrdiny pátého zápasu patřil na straně vítězů také Ondřej Palát, jenž se úvodním gólem přiřadil ke klubovým rekordmanům. Bostonu nebyly nic platné ani zásahy Davida Pastrňáka a Davida Krejčího, který si připsal i nahrávku; právě Krejčí až v polovině 58. minuty zajistil Bruins aspoň prodloužení. Ve hře naopak zůstali Colorado Avalanche, jimž se i bez brankáře Pavla Francouze podařilo rozdrtit Dallas Stars 6:3. Klub z Denveru tak snížil v sérii na 2:3 na zápasy.

Faksa táhl Dallas třemi body

Nedělní zápasy: Český útočník výrazně pomohl k výhře nad Coloradem, blízko postupu jsou Vegas i Islanders

Český útočník Radek Faksa se podílel třemi body za gól a dvě asistence na vítězství Dallas Stars v nedělním čtvrtém utkání 2. kola play off NHL v Edmontonu nad Colorado Avalanche 5:4. Celek z Texaxu díky tomu vede 3:1 na zápasy a sahá po postupu do finále Západní konference.

Bránit MacKinnona, sbírat body. Faksa zvládá vše

Gól a dvě asistence, k tomu skvělé bránění elitní formace soupeře. Český centr Dallasu proti Coloradu září

Sestřih: Colorado - Dallas 4:5

Čtvrtý zápas: Colorado - Dallas 4:5

Radek Faksa si připsal tři body za gól a dvě asistence a Stars vedou v sérii 2. kola play off nad Avalanche už 3:1 na zápasy

• 05:02 •

Jejich role je dlouhodobě daná. Radek Faksa se svými kumpány mají za úkol bránit největší ofenzivní hvězdy soupeře. To se čtvrté formaci týmu Dallas Stars daří - a hlavně to není vše. V semifinálové sérii Západní konference proti celku Colorado Avalanche totiž přidává i důležitou nadstavbu v podobě produktivity.