Z Los Angeles jsou specialisté na prodloužení

Kings vyhráli poslední čtyři zápasy - tři v nastavení, jeden na nájezdy

Napsal Lukáš Vrkoč / korespondent NHL.com/cs

Šedesát minut hry je zřejmě málo, a tak si přidávají. To je samozřejmě vyřčeno s nadsázkou, nicméně poslední výsledky Los Angeles Kings k ní přímo svádějí.

Od 20. října odehrál kalifornský tým čtyři utkání. Tři z nich rozhodl v prodloužení, jeden musel do nájezdů, kde byli Kings také úspěšní - 4:3 s Dallas Stars, 4:3 s Vancouver Canucks, 3:2 s Columbus Blue Jackets, 3:2 s Nashville Predators.

Až nastoupí v noci na neděli proti St. Louis Blues znovu, určitě si hráči Los Angeles dobrovolně přidávat nebudou. I když, pokud by šňůra jejich výher měla pokračovat, asi by se v jejich táboře nenašel nikdo, kdo by chtěl protestovat.

Poslední utkání s Predators rozhodl 28 vteřin před koncem Jeff Carter.

"Rádi bychom vyhrávali bez prodloužení a nájezdů a byli trochu více v klidu," řekl střelec a dodal: "Ale v Západní konferenci nejsou žádné snadné zápasy a my si musíme zvyknout, že budeme bojovat o každý bod. A když nás to dovede do nastavení, budeme se s tím muset smířit."

Všechny zmíněné výhry si do statistik připsal slovenský gólman Peter Budaj, jenž má nečekaně mnoho práce poté, co se zranila jinak neotřesitelná jednička Jonathan Quick. "Opět chytal výborně. Vypadá to, jako by si schovával velké zákroky na ty pravé chvíle. A je vždy připraven, i když toho na něj tým tolik nepustí," pochválil brankáře kouč Darryl Sutter.

Budaj se sice nepyšní nejlepšími čísly, má úspěšnost zákroků jen 90,1 %, ale bezesporu je to on a kdo drží Kings překvapivě vysoko. A také obránce Alec Martinez, jenž rozhodl hned dva ze tří zmíněných zápasů.

"Do prodloužení samozřejmě nechodíme dobrovolně, na druhou stranu to ale ukazuje náš charakter. Zatímco druhé třetiny zápasů nám moc nevycházejí, tak třetí a nastavení už ano. Hrajeme v nich vážně skvěle a krásně to ukazuje, jak moc chceme vyhrát," bere si z neplánovaných prodloužení to dobré obránce Drew Doughty.

K vyrovnání rekordu NHL v počtu odehraných pětiminutových prodloužení za sebou ještě Los Angeles tři zápasy chybějí. V roce 2004 totiž Edmonton Oilers hráli nastavení mezi 20. únorem a 12. březnem sedmkrát.

Stejný tým pak v roce 2008 hrál prodloužení ještě třikrát za sebou, ve všech případech zvítězil a rozhodující branku dal vždy Andrew Cogliano. Martinezovi překazily možnost pokusit se o něco podobného nájezdy a dnes v noci Carter.

Pokud by měly být další zápasy s přídavkem vítězné, asi by Kings rádi překonali rekord, ale jak sami říkají - dobrovolně se do prodloužení neprohrnou. Každopádně bude zajímavé už z tohoto důvodu jejich každé následující utkání až do skončení série sledovat…