SedlakKings

Téměř rok čekal na gól v NHL, dočkal se v noci na pátek. Útočník Lukáš Sedlák se konečně střelecky prosadil a pomohl Columbusu k přesvědčivé výhře nad Los Angeles. Slavilo i San Jose, jež za přispění asistence Radima Šimka udolalo Dallas, v jehož dresu se trefil Radek Faksa. V akci byl rovněž gólman Petr Mrázek, jeho Carolina ale nestačila na Montreal.

Faksa z dorážky otevřel skóre

Sedlák pomohl Columbusu
Po dvou prohrách v řadě zabrali hráči Columbusu, kteří před zraky svých fanoušků přehráli Los Angeles 4:1 a upevnili si postavení na sedmém místě tabulky Východní konference.
Na úspěchu celku z Ohia měl podíl útočník Sedlák, jenž si v čase 5:31 našel místo před brankou a svou premiérovou trefou v ročníku vyrovnal průběžný stav na 1:1.
Českému útočníkovi tak skončilo dlouhé čekání na přesný zásah. Na branku totiž čekal dlouhých 54 utkání, naposledy se trefil 20. prosince loňského roku proti Torontu.
"Konečně," prohodil úlevně Sedlák. "V minulých zápasech jsem několik dobrých šancí nevyužil, takže jsem se snažil o tom nepřemýšlet a hlavně trefit branku. Jsem nadšený."
Hosté se v zápase ujali vedení už po necelých čtyřech minutách, když se prosadil veterán Dustin Brown. Ze strany trápícího se kalifornského mužstva to však bylo pro celý duel všechno.
Další branky už stříleli jen domácí. Na zásah Sedláka postupně navázali dvakrát Artemi Panarin a Josh Anderson. Třetí a čtvrtou trefu Columbusu při tom dělilo ve druhé třetině pouhých 20 vteřin. Gólman Sergei Bobrovsky přispěl 29 úspěšnými zákroky.

Sedlák proměnil Bjorkstrandovu krásnou přihrávku

Tampa Bay potvrdila dominanci
Fantastickou aktuální formu potvrdili hráči Tampy Bay, kteří na svém ledě porazili Toronto přesvědčivě 4:1 a oslavili už osmé vítězství v řadě.
Hrdinou utkání se stal gólman Andrei Vasilevskiy, který nastoupil poprvé od 10. listopadu a hned se blýskl 48 úspěšnými zákroky. Vyrovnal tak dosavadní klubové maximum v základní části, které držel Ben Bishop.
"Jejich brankář byl neuvěřitelný," ocenil protihráče Auston Matthews. "On jim tenhle zápas vyhrál. Myslím, že jsme podali solidní výkon, měli jsme spoustu šancí. Bohužel nás zradila produktivita."
První třetina byla hodně vyrovnaná, hosty poslal do náskoku v čase 5:36 Kasperi Kapanen, o necelé tři minuty později ovšem vyrovnal při vlastním oslabení Anthony Cirelli.
Ve druhém dějství se ale miska vah naklonila výrazně na stranu domácích. Ti svého soupeře sestřelili hned třemi brankami. Nejprve vrátil Lightning do vedení Nikita Kucherov, v poslední minutě prostředního dějství se pak trefili Alex Killorn a Tyler Johnson.
Maple Leafs v závěrečné třetině vystupňovali tlak, ten byl místy až drtivý. Soupeře přestříleli 49:21, na Vasilevkiyho ale znovu vyzrát nedokázali.

Vasilevskiy zlikvidoval šanci neuvěřitelně bruslí

Mrázek Carolině nepomohl
Utkání, ke kterému se rozhodně nebude rád vracet, má za sebou brankář Petr Mrázek. Byl totiž u toho, když Carolina prohrála na ledě Montrealu divokým výsledkem 4:6.
Český reprezentant inkasoval pět gólů, dohromady si připsal 34 úspěšných zákroků. Hurricanes ztratili už čtvrtý z posledních pěti duelů.
"Je to frustrující," zlobil se trenér Caroliny Rob Brind'Amour. "Nehrajeme dobře, děláme spoustu laciných chyb a soupeři nás za ně okamžitě trestají."
Hosté přitom ještě v polovině duelu vedli, když skóre otevřel Andrei Svechnikov. Canadiens ale předvedli velký obrat, dvěma góly se o něj přičinil především útočník Jeff Petry. Po dvou nahrávkách pak přidali Phillip Danault a Kenny Agostino.
"Byl to první ze tří domácích zápasů v řadě, potřebovali jsme ho zvládnout," prohlásil Petry. "To se nám povedlo, takže jsme pochopitelně spokojení."

Lehkonen se natlačil před Mrázka a skóroval

Edmonton narazil ve Winnipegu
Po čtyřech triumfech v řadě našli hokejisté Edmontonu přemožitele, na ledě Winnipegu padli po úžasném souboji 4:5 po prodloužení.
V dresu domácích zazářil především útočník Mark Scheifele, který ke vstřelenému gólu připojil i dvě asistence. Po dvou bodech zaznamenali rovněž Blake Wheeler, Dustin Byfuglien, Bryan Little a Josh Morrissey.
"Začali jsme hodně pozvolna, postupně jsme se ale do utkání dostali," pochvaluje si Scheifele. "Soupeř hrál dobře do defenzívy, neměli jsme moc prostoru. Ale nakonec jsme našli cestu k výhře, což je nejdůležitější."
Vítěznou trefu obstaral v čase 60:41 Morrissey, jenž se tak stal pátým obráncem Jets, který od přesunu klubu do Winnipegu rozhodl v prodloužení.
"Je to příjemné," usmál se obránce Winnipegu. "Jsem rád za každý bod, kterým mužstvu pomůžu k dobrému výsledku. Tahle výhra nás moc těší, protože byla proti velice silnému soupeři."
Oilers ještě po dvou třetinách drželi hubené vedení 3:4, velkou zásluhu na něm měli dvoubodoví Connor McDavid, Leon Draisaitl a Alex Chiasson. Edmontonský kapitán dosáhl na metu 300 bodů v NHL, zároveň se stal devátým hráčem historie, který to zvládl před svými 22. narozeninami.
Scheifele však ve třetí části vyrovnal a hosté se nakonec museli spokojit s jediným bodem.

Morrissey zajistil Jets v prodloužení výhru

Šimek přispěl San Jose k výhře
Sílu v domácím prostředí potvrdilo San Jose, které přetlačilo Dallas 3:2 a do tabulky si připsalo čtvrtý triumf z uplynulých pěti duelů.
Na úspěchu Sharks se jednou asistencí podílel obránce Radim Šimek, který v čase 37:56 připravil vítěznou trefu pro veterána Joea Thorntona.
Po bezbrankové první části udeřili jako první hosté. V čase 23:35 se o to postaral Radek Faksa, jenž se nejrychleji dostal k dorážce střely Juliuse Honky a pátou brankou v sezoně poslal Dallas do vedení.
Domácí ale třemi góly skóre otočili. Nejprve orámoval závěr druhé a úvod třetí části dvěma brankami Timo Meier, poté se mezi střelce zařadil i Thornton. Hosté už pouze korigovali zásluhou Mira Heiskinena.
Šimek na ledě strávil přes třináct minut, kromě zmíněné asistence přidal i dva hity.

Meier po spolupráci s Couturem proměnil přečíslení

Ostatní zápasy: Vancouver urval cenný bod, Minnesota složila Floridu
Výhodu domácího prostředí využilo Buffalo, které přetlačilo Arizonu 3:1. Sabres v duelu ani jednou neprohrávali, o góly se postarali Casey Mittelstadt, Jeff Skinner a Evan Rodrigues.
Cenný bod na ledě Nashvillu vydřel Vancouver, který prohrál 3:4 po prodloužení. Canucks přitom ještě pět minut před koncem základní hrací doby prohrávali 1:3. Poté ale využil přesilovku Brock Boeser, 44 vteřin před koncem základní hrací doby zajistil vyrovnání při vlastním oslabení Bo Horvat. O výhře Predators rozhodl Colton Sissons.
Jednoznačný průběh měl souboj Minnesoty s Floridou. Wild svého soupeře deklasovali 5:1 a potvrdili tak roli favorita. Dvěma góly a jednou asistencí zazářil útočník Nino Niederreiter.