bluejackets012117

Nováček Lukáš Sedlák se po krásné akci pošesté v kariéře zapsal mezi střelce v NHL a pomohl nastartovat Columbus k výhře na ledě Ottawy 7:6 po prodloužení. Trefa Davida Krejčího naopak nebyla nic platná Bostonu, který prohrál v Pittsburghu 1:5.

Nejproduktivnější český hráč sezony Jakub Voráček se podílel asistencí na vítězné brance Claudea Girouxe v prodloužení a Philadelphia slavila po výsledku 3:2 na ledě New York Islanders teprve čtvrté vítězství z posledních 16 utkání.
Ottawa Senators - Columbus Blue Jackets 6:7 po prodl.
Sedlák v zápase plném obratů po 110 vteřinách třetí třetiny po parádní akci snížil na 4:5. Scott Hartnell jej přihrávkou zpoza vlastní branky o levý mantinel vyslal do úniku a třiadvacetiletý český útočník blafákem do bekhendu překonal Mikea Condona mezi betony. Sedlák si tak vylepšil bilanci na 12 bodů za šest branek a stejný počet asistencí ze 44 zápasů.
Blue Jackets následně otočili stav na 6:5, Ottawa sice odpověděla v 53. minutě trefou Kylea Turrise v přesilové hře, ale po 69 vteřinách prodloužení rozhodl svou druhou trefou v utkání Cam Atkinson. Na kontě má už 23 branek a posunul se na třetí místo tabulky střelců za Sidneyho Crosbyho z Pittsburghu (28 gólů) a Jeffa Cartera z Los Angeles Kings (24).
Atkinson se dostal sólového úniku poté, co obránce Ottawy Erik Karlsson po svém výpadu tvrdou ránou minul a puk se od zadního mantinelu odrazil na rozjetého kanonýra Columbusu. Condona si vychutnal kličkou do forhendu.
"Snažil jsem se nejdříve stíhat Karlssona, ale je to jeden z nejrychlejších hráčů v lize. Naštěstí minul a dostal jsem se do brejku," řekl Atkinson.
V dresu Ottawy si připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci Zach Smith a dvakrát skóroval také Mike Hoffman. Kouč Ottawy Guy Boucher byl přes porážku a sedm inkasovaných gólů spokojený. "Z posledních čtyř zápasů jsou získali proti opravdu těžkým soupeřům sedm z osmi body," pochvaloval si Boucher, jehož celek vyhrál postupně na ledě St. Louis Blues, v Columbusu i na hřišti celku Toronto Maple Leafs.

Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 5:1
Krejčí ve 34. minutě po přihrávce Davida Pastrňáka střelou z pravého kruhu snížil na 1:2, ale byl to jediný úspěch Bruins, kteří prohráli počtvrté v řadě. Penguins naopak drží stejně dlouho vítěznou sérii.
Velký podíl na úspěchu obhájce Stanleyova poháru měl brankář Matt Murray, který si připsal 44 úspěšných zákroků. Tři body nasbíral kapitán Sidney Crosby, jenž ke dvěma asistencím přidal svůj 28. gól v sezoně a vylepšil bilanci v čele tabulky kanonýrů. První hvězdou utkání byl Conor Sheary, autor dvou tref a jedné přihrávky.
Dvacetiletý český talent Pastrňák ani v 17. zápasech za sebou neskóroval a nedosáhl na svou 20. trefu v sezoně. Naposledy se prosadil 14. prosince v duelu právě proti Pittsburghu.
Boston se od 32. minuty minuty musel obejít bez brankářské jedničky Tuukky Raska, který se potýkal s migrénou a přenechal své místo Zanemu McIntyreovi.
V čase 13:34 bylo utkání přerušeno kvůli díře v ledu a zbytek úvodní třetiny po úpravě plochy pokračoval až po pauze. Po dohrání zbývajících šesti minut a 26 vteřin hned po výměně stran odstartovalo druhé dějství.

New York Islanders - Philadelphia Flyers 2:3 po prodl.
Voráček měl na rozhodující trefě v čase 63:20 obrovský podíl. Sebral totiž puk u mantinelu Johnu Tavaresovi, předal jej Shayneovi Gostisbehereovi, který sice prvním pokusem Thomase Greisse nepřekonal, ale po objetí branky naservíroval puk volnému Girouxovi.
"Poslední týdny byly těžké, ale tato výhra nás snad trošku povzbudí," prohlásil kapitán Flyers Giroux, jehož tým zastavil sérii tří porážek a po předchozí desetizápasové vítězné šňůře se radoval ze 16 duelů teprve počtvrté.
Úspěch byl pro Philadelphii o to cennější, že po gólech Nicka Leddyho a Alana Quinea prohrávala 0:2. V 35. minutě zahájil obrat Wayne Simmonds a asistenci si u jeho trefy připsal i zadák Radko Gudas. Na začátku třetí třetiny vyrovnal Ivan Provorov.

hossa-van-16x9

Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 4:2
Kapitán Blackhawks Jonathan Toews vstřelil 78 vteřin před koncem vítěznou branku a asistencemi se podílel na všech třech ostatních gólech svého týmu. Poprvé v sezoně si tak Toews připsal čtyři body v jednom utkání a pomohl Chicagu k třetí výhře za sebou.
Při trefě na 3:2 Toews z levého kruhu trefil odkrytou branku poté, co se k němu odrazila od zadního mantinelu rána Richarda Pánika. Slovenský útočník vedle přihrávky dal i gól, když v 15. minutě z mezikruží pohotově proměnil přihrávku obránce Briana Campbella, který si připsal jubilejní 500. bod v NHL.
Náskok Chicaga zvýšil ještě v úvodním dějství Patrick Kane, ale Vancouver ve 46. minutě během 46 vteřin vyrovnal. Nejdříve se prosadil v přesilové hře Troy Stecher a pak skóroval Bo Horvat. Po Toewsově odpovědi ještě pojistil výsledek do prázdné branky svou 18. trefou v sezoně slovenský kanonýr Marián Hossa.

Minnesota Wild - Nashville Predators 2:4
Kouč Predators Peter Laviolette oslavil své jubilejní 500. vítězství v 970. utkání v NHL, přestože jeho svěřenci prohrávali v osmé minutě po gólech Mikaela Granlunda a Jasona Pominvillea 0:2. Obrat nastartoval ve druhém dějství James Neal a dvěma trefami jej dokonal v závěrečné části Filip Forsberg.
Výsledek ještě pečetil při power play do prázdné branky Ryan Johansen. Nashville tak zakončil pětizápasovou sérii venku třetí výhrou v řadě. V sestavě Wild chyběl nemocný kapitán Mikko Koivu.
Detroit Red Wings - New York Rangers 0:1 po prodl.
Výhru Rangers vychytal 21 úspěšnými zákroky Henrik Lundqvist, který udržel druhé čisté konto v sezoně a celkově 61. v kariéře. Jedinou branku utkání vstřelil v čase 61:56 J.T. Miller, který při přečíslení zakončoval po přihrávce Matse Zuccarella do odkryté branky.
V brance Red Wings dostal před Petrem Mrázkem přednost Jared Coreau a připsal si 18 zásahů. Detroit prohrál podruhé za sebou v prodloužení, ale už popáté za sebou bodoval.

1. Toewsovo představení
Kapitán Chicaga Jonathan Toews prožil nejvydařenější zápas sezony. Na výhře 4:2 nad Vancouverem se podílel čtyřmi body. Zápas rozhodl 58:42 vítěznou trefou a zaznamenal tři asistence.
2. Columbus se dotáhl na Capitals
Blue Jackets se díky vítězství v přestřelce na ledě Ottawy 7:6 po prodloužení dotáhli v čele NHL na Washington. Oba celky mají po 46 zápasech na kontě 68 bodů.
3. Laviolette slavil jubileum
Kouč Nashvillu Peter Laviolette se dočkal 500. výhry v kariéře v NHL. Predators sice prohrávali na ledě Minnesoty rychle 0:2, ale díky vydařené třetí třetině otočili výsledek na 4:2.
1. Jonathan Toews (CHI): 1 gól, 3 asistence, 4 plusové body
2. Conor Sheary (PIT): 2 góly, 1 asistence, 4 střely
3. Henrik Lundqvist (NYR): 21 úspěšných zákroků, 2. nula v sezoně
Na co se těšit:
Hraje se šest zápasů. Washington Capitals se pokusí v utkání proti celku Carolina Hurricanes natáhnout už na 14 utkání sérii, v které bodovali.