Schlemko se vykoupil, Devils porazili Rangers 3:2

Ještě 17 minut před koncem utkání ztráceli, přesto se nakonec hráči New Jersey Devils nakonec radovali z cenného skalpu New York Rangers. Dramatickou bitvu rozsekl v 52. minutě obránce David Schlemko, který tak určil konečné skóre 3:2.

Pro osmadvacetiletého obránce domácích to byl divoký zápas. Jen několik desítek vteřin před svou brankou totiž udělal chybu na modré čáře a vyslal do samostatného úniku obránce New York Rangers Ryana McDonagha.

"Zahrál jsem na modré čáře příliš riskantně, McDonagh je dobrý hráč a výborně to přečetl," nekličkoval při popisu Schlemko. "Byl to bezmocný pocit, když jsem sledoval, jak se žene od úniku. Naštěstí jsem pak dostal příležitost se vykoupit."

V 52. minutě totiž Schlemko napřáhl po přihrávace Lee Stempniaka a vstřelil svůj vůbec první přesilovkový gól. Ten ihned dostal i přívlastek vítězný. A to přesto, že do té doby New Jerseys Devils ani jednou nevedli.

Byli to totiž jejich rivalové, kdo měl v zápase více ze hry. Hráči New York Rangers svého soupeře přestříleli poměrem 33:25, díky brankám útočníka J.T. Millera v duelu opakovaně vedli. Druhé porážce z posledních tří zápasů ale zabránit nedokázali.