simek

Generální manažer celku San Jose Sharks Doug Wilson v pátek oznámil, že klub odebral z listiny zraněných hráčů obránce Radima Šimka. Dalším tahem pak je přesunutí útočníka Noaha Gregora a obránce Jacoba Middletona do farmářského mužstva San Jose Barracuda.

Sedmadvacetiletý Šimek v této sezoně odehrál 16 zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku a přidal tři asistence. Svou první trefu v ročníku oslavil 7. listopadu v utkání proti Minnesota Wild. Ve stejném duelu si připsal i dosud rekordních pět zblokovaných střel soupeře.
Naposledy byl český obránce v akci 7. prosince v zápase proti Tampa Bay Lightning. Od té doby Šimek ze zdravotních důvodů chyběl.
Gregor dosud odehrál za Sharks 18 zápasů, zvládl v nich jeden gól a dohromady 17 střel na branku. Za farmářský tým si jednadvacetiletý útočník připsal sedm startů, dvě branky a pět nahrávek.
Middleton v sezoně nastoupil za Sharks do čtyř utkání, zaznamenal dvě střely na branku a v průměru 7:49 minut na ledě. Na farmě stihl ve 13 duelech dvě nahrávky a celkem 31 trestných minut.