San Jose má další výhru, Hertl se opět trefil

Solidní formu z posledního období potvrdili hráči San Jose Sharks, kteří v domácím prostředí udolali Arizona Coyotes 3:0 a zaznamenali čtvrtou výhru z posledních pěti zápasech.

Na triumfu domácích se jedním gólem podílel i útočník Tomáš Hertl, český reprezentant dokázal bodovat v pátém utkání za sebou. Aktuálně má na kontě osmnáct branek a čtyřiadvacet asistencí.

Hlavní hvězdou Sharks byl ovšem gólman James Reimer, který pochytal všech 25 střeleckých pokusů soupeře a oslavil druhé čisté konto v této sezoně.

"Byl opravdu solidní," ocenil svého brankáře trenér San Jose Peter DeBoer. "Odvedli jsme před dobrou práci, takže na většinu střel měl slušný výhled. V pravý čas nás dokázal podržet skvělými zákroky."

Sharks se ujali vedení v 18. minutě, kdy se prosadil Joel Ward. Druhý gól přidal v prostřední části zmíněný Tomáš Hertl, jenž využil přesilovou hru.

Konečnou podobu výsledku pak stanovil hvězdný Joe Pavelski, jenž v 59. minutě mířil od odkryté branky Arizony. Sharks zůstávají v tabulce Západní konference na šestém místě, Coyotes jsou desátí.