Šampion na kolenou, Brouwer vyřadil Chicago

V roce 2010 vyhrál Troy Brouwer v dresu Chicago Blackhawks Stanley Cup. O šest let později vyřadil gól třicetiletého útočníka v sedmém zápase úřadující šampiony z play off. St. Louis Blues oslavují výhru 3:2, která jim v úvodním kole bitev o pohár zařídila postup přes jeho poslední vítěze.

Brouwer skóroval v čase 8:31 ve třetí třetině, když nejprve po přihrávce Robbyho Fabbriho trefil tyčku, ale pak přece jen k nadšení většiny diváků ve Scottrade Center dostal puk za záda Coreyho Crawforda.

Blues budou hrát ve druhém kole Západní konference proti Dallas Stars.

Pro St. Louis to byla první výhra v sedmém zápase play off od chvíle, kdy vyřadili Arizona Coyotes v prvním kole 1999.

Brouwer se trefil po 24 zápasech play off - od chvíle, kdy 8. května 2013 skóroval za Washington Capitals proti New York Rangers.

Obránce Blackhawks Brent Seabrook měl ohromně blízko k vyrovnaní, ale jeho střela tři a půl minuty před koncem se odrazila od obou domácích tyček.

Jori Lehtera a Colton Parayko vypracovali v první třetině dvougólový náskok Blues, v jejichž brance předvedl Brian Elliott 31 zákroků.

Na zteč zavelel třetím gólem v sérii Marián Hossa po asistenci Richarda Pánika. O vyrovnání se postaral v přesilovce Andrew Shaw, jehož přihrávku tečoval za vlastního gólmana obránce Blues Jay Bouwmeester. Crawford zaznamenal 23 zákroků, v sedmých zápasech má tak bilanci 2-3.

Chicago je prvním obhájcem Stanley Cupu, který vypadl v prvním kole od roku 2012, kdy se to přihodilo Boston Bruins. V prvním kole bylo vyřazeno poprvé od roku 2012, kdy vypadlo s Coyotes.

Češi do rozhodujícího souboje nezasáhli. Na led se nedostali Michal Rozsíval s Tomášem Fleischmannem z Chicaga ani Dmitrij Jaškin ze St. Louis.