rittich

Český gólman David Rittich dostal teprve podruhé z posledních šesti zápasů důvěru v brance Calgary a vychytal Flames výhru ve středečním utkání na ledě New Jersey 2:1. Z výhry se spolu s ním radoval i útočník Michal Frolík, který byl ale u nešťastného okamžiku utkání. Ve 42. minutě po jeho zákroku opustil duel na nosítkách obránce Devils Mirco Mueller.

Rittich opět s výhrou
Calgary dosáhlo už na sedmou výhru za sebou a podepsal se pod ni 19 úspěšnými zákroky Rittich. Překonal jej pouze v 37. minutě při přesilovce Flames Kevin Rooney, který sebral puk Johnnymu Gaudreauovi a střelou z levého kruhu snížil na konečných 1:2.
Gaudreau byl i přes svou chybu první hvězdou utkání a asistoval u obou gólů svého týmu. V čase 21:07 otevřel skóre v přesilové hře Elias Lindholm a ve 34. minutě zvýšil Mark Giordano, který tak dosáhl na 60 bodů v sezoně. Stal se po Nicklasovi Lidstromovi, Alu MacInnisovi a Sergeiovi Zubovovi čtvrtým obránce v historii, kterému se to povedlo ve věku 35 a více let.
Jednu z šancí na vyrovnání měl po 69 vteřinách třetí třetiny Mueller, který minul branku v přečíslení a následně po Frolíkově zákroku vrazil do zadního mantinelu hlavou a ramenem. Opustil led na nosítkách, z kterých už fanouškům v Prudential Center ukázal palcem nahoru, že jeho stav není až tak vážný. Podle sudích Trevora Hansona a Chrise Leeho byl Frolíkův zákrok čistý.
Mueller zamířil do University Hospital v Newarku a podle kouče Johna Hynese se cítí dobře. "Mirco je plně při vědomí a nemá žádné problémy. Před odjezdem do nemocnice se posadil a pamatuje si všechno, co se stalo," řekl Hynes.
Calgary si upevnilo vedení v Západní konferenci a před druhými San Jose Sharks mají náskok už sedmi bodů. Rittich se poté, co chytal na startu úspěšné série Flames čtyřikrát za sebou zkušený Mike Smith, představil podruhé za poslední tři duely. V neděli přispěl 22 zákroky rovněž k výhře 2:1 na ledě Ottawa Senators.

Rittich vychytal Stafforda

Lightning mají rekord
Lídr NHL Tampa Bay uspěla na ledě New York Rangers po výsledku 4:3 po prodloužení a desátou výhrou za sebou překonala maximum v klubových dějinách. V čase 63:25 rozhodl obránce Victor Hedman a Lightning překonali šňůru úspěchů z období mezi 18. únorem a 5. březnem 2016.
"Ani jsem nevěděl, že je to klubový rekord. Je velice příjemné, jak se sezona zatím vyvíjí," podotkl Hedman. Tampa Bay nasbírala v 64 duelech už 102 bodů a má v boji o Presidents' Trophy pro nejlepší tým základní části třináctibodový náskok před Calgary.
Tři asistence si v dresu vítězů připsal Nikita Kucherov, který si v čele produktivity polepšil už na 104 bodů. Překonal druhý nejlepší výkon v historii Lightning, který měl v držení dosud ze sezony 2006-07 Martin St. Louis.
Pouhé čtyři body mu chybí na rekordmana Vincenta Lecavaliera, jenž si v ročníku 2006-07 připsal 108 bodů. Pro Kucherova by neměl být problém jej brzy překonat. Za posledních devět zápasů zaznamenal 23 bodů za osm tref a 15 asistencí.

Hedman zajistil v prodloužení výhru pro Lightning

McDavidův návrat nepomohl
Po dvouzápasovém disciplinárním trestu za zákrok na hlavu obránce Nicka Leddyho z New York Islanders se vrátil do sestavy Edmontonu kapitán Connor McDavid, ale Oilers podlehli v Torontu 2:6. Byla to pro ně už třináctá porážka z posledních šestnácti zápasů a v Západní konferenci ztrácejí na postupové pozice do play off osm bodů.
Toronto vyhrálo potřetí za sebou a v Atlantické divizi ztrácí bod na druhé Boston Bruins. Za Maple Leafs se trefil dvakrát Andreas Johnsson a Mitchell Marner zaznamenal tři body za gól a dvě asistence.
"Z posledních střel mi to tam padá, to je příjemné. Je mi jasné, že to asi tak nebude pokračovat pořád, ale budu dál pracovat a zkusím nějaké branky přidat," uvedl Johnsson, který za uplynulých šest duelů vstřelil pět gólů.
McDavid si připsal asistenci v přesilové hře u úvodní branky Leona Draisaitla a měl dva záporné body v bilanci plus/minus. "Měli jsme dobrou první třetinu, ale udělali jsem moc drobných chyb a takový tým to umí využít," podotkl Draisaitl.

Johnsson využil pěknou nahrávku od Kapanena

Obrat Blackhawks
Po dvou porážkách zabralo Chicago, které zvítězilo v přetahované v Anaheimu 4:3 a na pozice pro play off v Západní konferenci ztrácí díky tomu jen pět bodů. Blackhawks vedli 1:0 i 2:1, ale v závěrečném dějství museli otáčet stav z 2:3.
Rozhodl trefou 17 sekund před koncem kanonýr Patrick Kane, který zaznamenal svou 40. trefu v sezoně. Tuto hranici překročil podruhé v kariéře, což se mu povedlo jako sedmému hráči v historii Blackhawks. Dvakrát se za Chicago trefil Alex DeBrincat.

Kane rozhodl 16 sekund před koncem 40. gólem sezony

Soderberg trefil výhru Avalanche
Colorado vyhrálo v bitvě dalších kandidátů bojů o play off na Západě nad Vancouverem 3:2 po nájezdech a po pátém úspěchu z posledních šesti zápasů se posunulo na pozici druhé divoké karty. Canucks za nimi nyní na 12. místě zaostávají o pět bodů.
V šesté sérii rozstřelu zajistili Avalanche bod navíc Carl Soderberg. V průběhu utkání se za vítěze střelecky prosadili Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen, Semyon Varlamov si připsal 30 zákroků.
Vancouver držel 43 úspěšnými zákroky Jacob Markstrom a střelecky se prosadili Antoine Roussel a Josh Leivo.