rittich

Porcí jedenácti duelů pokračovala v úterý NHL. A Češi byli pořádně vidět. Gólman David Rittich inkasoval jediný gól a předvedl 28 zákroků. Mezi střelce se zapsali David Pastrňák, Tomáš Hertl a Dominik Simon. Radek Faksa pomohl jednou nahrávkou k první venkovní výhře Dallasu v ročníku.

Rittich podržel Calgary
Skvělý výkon gólmana Davida Ritticha položil základy úspěchu Calgary, které vyhrálo na ledě Buffala 2:1 po prodloužení. Český gólman se blýskl celkem 28 úspěšnými zákroky, překonal ho pouze v čase 16:30 domácí kapitán Jack Eichel.
Tomu nahrával veterán Jason Pominville, pro kterého to byl jubilejní 500. bod v dresu Sabres. Pominville tím vyrovnal zápis Dannyho Gareho a posunul se na dělené deváté místo v historickém žebříčku klubu.
"V první třetině jsme několikrát zbytečně ztratili puk, museli jsme si o tom v přestávce důrazně promluvit," přiznal útočník Flames Johnny Gaudreau. Rozmluva evidentně zabrala, hosté totiž dokázali utkání v samotném závěru otočit. Nejprve v čase 59:04 vyrovnal Matthew Tkachuk, v prodloužení pak rozhodl právě Gaudreau.
Flames tak vyhráli druhé utkání v řadě, Buffalo naopak utrpělo druhou prohru za sebou.

Gaudreau rozhodl po spolupráci s Giordanem

Pastrňák přispěl k výhře Bostonu
Roli mírného favorita naplnili hráči Bostonu, kteří uspěli na ledě Caroliny 3:2 a oslavili třetí vítězství z posledních čtyř utkání.
Jednou brankou k úspěchu hostů přispěl útočník David Pastrňák, který se prosadil v čase 32:22 v početní výhodě a přidal už jedenáctou trefu v sezoně.
Zápas parádně vyšel jeho spoluhráči z elitní formace Bradu Marchandovi, který se trefil hned dvakrát. Důrazný střelec tak ukončil pět zápasů dlouhé čekání na gól.
"Konečně mi to tam spadlo," ulevil si Brad Marchand. "Poslední zápasy to pro mě bylo trochu těžké. Nemyslím, že by se mi nedařilo, ale tyhle góly určitě pomohou mému sebevědomí."
Třetí do party z prvního bostonského útoku Patrice Bergeron nezůstal nijak pozadu, defenzivu Caroliny totiž rozložil celkem třemi asistencemi.
Domácí sice vyšli bodově naprázdno, přesto měli důvod k alespoň malé oslavě. Sebastian Aho si totiž připsal jednu asistenci a svou šňůru nahrávek od začátku ročníku protáhl už na dvanáct zápasů. Stal se tak po Wayneovi Gretzkym a Kenu Linsemanovi třetím hráčem v historii ligy, kterému se to povedlo.

Pastrňák v přesilové hře překvapil z úhlu Darlinga

Simonův gól nepomohl
Ani branka útočníka Dominika Simona nepomohla Pittsburghu k triumfu nad New York Islanders, Penguins před zraky svých fanoušků prohráli 3:6.
Hvězdou utkání se stal hostující útočník Jordan Eberle, který vstřelil dvě branky. Islanders tak vyhráli všechny tři venkovní duely v rámci tripu po Metropolitní divizi, navíc s impozantním skóre 14:5.
"Víme, že je teprve začátek sezony, ale tyhle divizní souboje jsou velice důležité," upozornil Jordan Eberle. "Teď se nám daří, hrajeme dobře. Musíme na téhle vlně co nejdéle zůstat."
Penguins pozměnili složení jednotlivých formací, do elitní letky se ke kapitánovi Sidneymu Crosbymu posunul právě Simon. V čase 14:24 oslavil rodák z Prahy druhou trefu v ročníku, když šťastně zužitkoval nahrávku Crosbyho. Ten se krátce poté rovněž trefil, na úspěch to ale domácím nestačilo.
Islanders uspěli navzdory tomu, že se jim zranil gólman Robin Lehner, jehož musel po druhé třetině v brance nahradit Thomas Greiss.

Simonovu přihrávku si srazil do vlastní branky Pulock

Dallas se dočkal
Vůbec první venkovní triumf v sezoně si připsali hráči Dallasu, kteří i za přispění Radka Faksy vyhráli na ledě Montrealu 4:1.
Český útočník přiložil ruku k dílu jednou asistencí, když v čase 49:27 vybídl ve vlastním oslabení ke skórování parťáka Devina Shorea.
"Je pro nás důležité, že jsme konečně uspěli venku," prohlásil gólman Ben Bishop, jenž se blýskl 34 úspěšnými zákroky. "Čekají nás hned další venkovní duely, snad nám tento výsledek pomůže."
Canadiens se mohli dostat do vedení, Artturi Lehkonen ale v úvodu druhé části neproměnil trestné střílení. Na řadu se tak dostal Dallas.
Postupně se trefili Esa Lindell a Miro Heiskinen, další trefu hostů přidal uzdravený Alexander Radulov, který se do sestavy vrátil po čtyřech vynechaných utkáních.
V dresu Stars navíc odehrál 1000. duel v NHL útočník Jason Spezza, který se dočkal bouřlivé přijetí od fanoušků. "Bylo to krásné, nečekal jsem to," přiznal Jason Spezza. "Je příjemné, když vám hokejová komunita projeví respekt. Budu na tenhle moment rád vzpomínat."
Alespoň čestný úspěch domácích obstaral Brendan Gallagher.

kucherov2

Tampa Bay si zastřílela
V jednoznačnou záležitost se proměnil souboj Tampy Bay s New Jersey, Lightning na svém ledě rozstříleli soupeře 8:3 a vyhráli čtvrté z posledních pěti utkání.
Fantastický výkon podal především Brayden Point, který k jedné trefě připojil hned čtyři asistence. Po třech bodech pak připsali Ryan McDonagh, Nikita Kucherov, Steven Stamkos i Yanni Gourde.
"Pořád jsme měli v hlavách sobotní prohru 1:7 s Arizonou, chtěli jsme to odčinit," prohlásil Brayden Point. "Tohle je z naší strany velice dobrá odpověď. Odehráli jsme dobrý zápas, měli lepší pohyb a dobrou koncovku."
V dresu hostů vyšel opět bodově naprázdno útočník Pavel Zacha. Na ledě sice strávil přes čtrnáct minut, na premiérový zápis do statistik ovšem stále čeká.

Kucherov dovršil parádní kombinaci Stamkose a Millera

Ostatní zápasy: Arizona rozstřílela Ottawu, Edmonton doma narazil
Ve výrazně zlepšených výkonech pokračuje Arizona, která doma přejela Ottawu 5:1 a oslavila už čtvrtý úspěch za sebou. Gólem a asistencí k němu přispěl útočník Alex Galchenyuk.
Střet dvou rivalů Západní konference vyzněl pro Minnesotu, která uspěla na ledě Edmontonu 4:3. Wild třikrát udeřili v přesilové hře, vítěznou trefu obstaral v čase 54:12 útočník Mikael Granlund.
Teprve třetí výhry v ročníku se dočkal Detroit, který přetlačil Columbus na jeho ledě 5:3. Red Wings vyšla parádně především první část, kterou opanovali 3:0. Třemi body se blýskl útočník Dylan Larkin.
Výhodu domácího prostředí nevyužil Anaheim, který podlehl Philadelphii 2:3. O výhře Flyers rozhodl v čase 58:09 útočník Nolan Patrick.
Pozici nejlepšího týmu celé ligy potvrdil Nashville, jenž si doma poradil s Vegas 4:1. Dvěma góly se o úspěch nejvíc zasloužil útočník Ryan Hartman.
Souboj San Jose s New York Rangers jako jediný v rámci bohatého úterního programu dospěl až k nájezdům. V nich o výhře hostů rozhodl Kevin Shattenkirk. Domácí zachránili alespoň bod v poslední minutě základní hrací doby, kdy se prosadil Tomáš Hertl.