Rinne pustil jedinou střelu, Nashville vyrovnal

Po třech porážkách v řadě hokejisté Nashville Predators konečně zabrali a díky výhře 3:1 srovnali stav série s Anaheim Ducks.

O postupujícím z prvního kola Západní konference tak rozhodne sedmý zápas, který se bude hrát ve středu v Honda Center. Pro Nashville to bude první duel č.7 v historii klubu.

Mattias Ekholm, James Neal a Shea Weber skórovali za Predators, které 26 zákroky podržel Pekka Rinne.

Ekholm dostal domácí v Bridgestoně Areně do vedení v 9. minutě druhé třetiny střelou z pravého kruhu po asistenci Calle Jarnkroka, dánský gólman Ducks Frederik Andersen tak inkasoval teprve druhý gól v sérii.

Neal zvýšil na 2:0 v 18. minutě prostřední části pro změnu střelou od levého kruhu, když s Ryanem Johansenem využili přečíslení 2 na 1.

Ještě do konce druhé části ale snížil Ryan Kesler. Zbývalo odehrát 13,9 vteřiny, když se Kesler prosadil po střele Cama Fowlera třetím gólem v sérii.

Vyrovnat se ale hostům nepodařilo, do prázdné branky při jejich power play zvyšoval na 3:1 domácí kapitán Weber.

V sestavě Predators se po dvou zápasech, které vynechal kvůli zranění ve spodní části těla, objevil útočník Craig Smith, jenž nehrál od první třetiny třetího zápasu.

Nashville však přišel o Codyho Basse, který v úvodní třetině pondělního utkání narazil tvrdě do mantinelu a poranil si nohu.

Brankář Ducks Andersen zasáhl třiadvacetkrát a zažil svou první porážku v play off.