roundups1212

Mimořádný večer prožila řada českých hráčů v NHL. Ondřej Pavelec ve svém druhém startu po návratu z farmy stanovil klubový rekord, když předvedl 25 zákroků v jedné třetině. Útočníci Arizony Radim Vrbata a Martina Hanzal při výhře nad Tampou Bay nasbírali celkem sedm bodů, gól a asistenci zaznamenal rovněž Ondřej Palát. Trefil se i mladík Pavel Zacha, jenž pomohl Devils k výhře nad Flyers.

Winnipeg Jets - St. Louis Blues 5:3
I svůj druhý start po návratu do NHL přetavil brankář Ondřej Pavelec v triumf, jeho Winnipeg na svém ledě udolal St. Louis 5:3 a v Západní konferenci se přiblížil příčkám, které zajišťují postup do play off.
Pavelec sice třikrát inkasoval, zároveň si ale připsal 34 úspěšných zákroků a především stanovil nový klubový rekord. Ve druhé třetině totiž předvedl hned 25 zásahů.

"Cítil jsem se o trochu lépe než v prvním utkání," přiznal Ondřej Pavelec. "Mohl jsem dobře potrénovat, ten první zápas byl úplně o něčem jiném."
Jets po většinu utkání vedli, dvěma zásahy se na triumfu kanadského týmu podílel zkušený útočník Bryan Little. Za hosty se dvakrát trefil bek Kevin Shattenkirk.
Montreal Canadiens - Buffalo Sabres 2:3 v prodl.
Cennou výhru urvalo Buffalo, které uspělo na ledě silného Montrealu 3:2 v prodloužení. Pro Sabres to je už třetí úspěch z posledních čtyř utkání.
Domácí v základní části hned dvakrát vedli, hosté ale pokaždé přispěchali s odpovědí. Ve druhé minutě prodloužení pak napřáhl Zach Bogosian a rozhodl o zisku bodu navíc pro svůj tým.

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 1:4
Trápení Philadelphie nebere konce, Flyers na svém ledě podlehli New Jersey 1:4 a utrpěli už čtvrtou porážku z posledních pěti utkání.
Skóre duelu otevřel už v osmé minutě mladý český útočník Pavel Zacha, pro kterého to byla čtvrtá branka v ročníku. Za domácí sice srovnal krok Travis Konecny, v prostřední části si ale Devils vytvořili rozhodující náskok. Dvakrát se trefil centr Miles Wood.
Arizona Coyotes - Tampa Bay Lightning 5:3
Výhodu domácího prostředí využila Arizona a přehrála oslabenou Tampu Bay 5:3. Coyotes se dočkali vytouženého úspěchu po čtyřech porážkách v řadě.
Mamutí zásluhu na výhře Arizony měli Češi Radim Vrbata a Martin Hanzal. První jmenovaný zaznamenal gól a tři asistence, Hanzal připojil branku a dvě nahrávky. V dresu hostů se brankou a asistencí připomněl Ondřej Palát.

Minnesota Wild - Anaheim Ducks 5:3
Minnesota si upevnila postavení na čele Západu, když v konfrontaci dvou špičkových týmů konference přestřílela Anaheim 5:3. Wild uspěli ve čtvrtém z posledních pěti duelů.
Ducks dlouho živili naději na skvělý výsledek, po dvou třetinách dokonce vedli 3:2. V závěrečné části ale Wild hned třikrát udeřili. Po dvou gólech nasázeli Erik Haula a Jason Zucker.
Dallas Stars - Washington Capitals 3:4 v prodl.
Roli favorita splnil Washington, na výhru na ledě Dallasu se ale pořádně nadřel. Až v prodloužení rozhodl o triumfu hostů 4:3 útočník Jay Beagle, Capitals bodovali ve třináctém utkání za sebou.
Stars měli utkání perfektně rozjeté, po dvou částech vedli 3:1 a zdálo se, že směřují k maximálnímu bodovému zisku. Capitals ale v poslední třetině zabrali, Alex Ovechkin a T.J. Oshie zužitkovali přesilové hry a vynutili si prodloužení. Tam hosté získali bod navíc.

GettyImages-632345750

Calgary Flames - Edmonton Oilers 3:7
Zcela jednoznačně dopadla bitva o kanadskou provincii Alberta, Edmonton zvítězil na ledě Calgary přesvědčivě 7:3 a oslavil čtvrtou výhru z posledních pěti duelů.
Hosté si už v první třetině vypracovali tříbrankový náskok, který v dalším průběhu duelu ještě navýšili. Čtyřmi body za dva góly a dvě asistence se blýskl Jordan Eberle, jednu nahrávku připsal i Michael Frolík.

Oilers

Další sobotní výsledky:
Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 3:2
New York Islanders - Los Angeles Kings 4:2
Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 2:3 v náj.
San Jose Sharks - Colorado Avalanche 3:2 v prodl.
1. Rekordman Pavelec
Uspěl i ve svém druhém utkání po návratu z farmy, brankář Ondřej Pavelec si navíc připsal úžasný klubový rekord. V zápase proti St. Louis vytáhl za druhou třetinu hned 25 zákroků, což je nové maximum Winnipegu.
2. Česká show v poušti
Byl to jejich večer. Radim Vrbata a Martin Hanzal společně rozložili Tampu Bay. Vrbata dal gól a přidal tři asistence, Hanzal zaznamenal trefu a dvě přesné nahrávky. Arizona triumfovala 5:3.
3. Pyattova premiéra
Naskočil do svého už 289. utkání v kariéře, přesto prožil útočník Ottawy Tom Pyatt v souboji s Torontem velkou premiéru. Vůbec poprvé si v rozstřelu zkusil samostatný nájezd. Uspěl a pomohl Senators k výhře.
1. Jordan Eberle (EDM): 2 góly, 2 asistence, 6 střel
2. Keith Kinkaid (NJD): 1 inkasovaný gól, 35 úspěšných zákroků
3. Radim Vrbata (ARI): 1 gól, 3 asistence, 5 střel
Na co se těšit:
Zámořská soutěž má na programu šest utkání, jednoznačným tahákem je souboj obhájců Stanley Cupu Pittsburghu s Bostonem.