Red Wings měli štěstí, Richards srovnal, Helm rozhodl

Puk trefil tyčku v opuštěné kleci Detroit Red Wings, o chvíli později zase prolétl brankovištěm, ale pojišťující gól hráči New York Rangers v Joe Louis Areně nedali a nakonec odcházeli z ledu poraženi. 32 vteřin před koncem srovnal Brad Richards a na začátku čtvrté minuty prodloužení rozhodl o výhře domácích Darren Helm.

Spousta štěstí nakonec sedla v sobotu na hokejky Red Wings (34-23-11), kteří potřebují nutně body v dostizích o play off. Petr Mrázek k jejich vítězství přispěl 23 zákroky.

"Pokud bychom hráli jako v posledních dvou zápasech, porazili bychom většinu týmů," těšilo kouče Red Wings Jeffa Blashilla. Detroit otočil proti Winnipeg Jets ze stavu 0:2 a vypořádal se nakonec i s Rangers, proti kterým má bilanci 13-1-1 z posledních 15 utkání v Joe Louis Areně.

"Rvali jsme to na branku, stříleli a byli agresivní," popisoval závěrečné momenty základní hrací doby Richards. "Škoda, trefili jsme tam tyčku, potom puk jen těsně minul branku," zamrzelo trenéra Rangers Alaina Vigneaulta.

Detroit ale ztratil klíčového obránce Niklase Kronwalla, který si zranil pravou nohu po kolizi s gólmanem Mrázkem a hostujícím útočníkem Jesperem Fastem ve druhé třetině. "Víc budeme vědět v neděli," řekl Blashill.

Po dvaceti zápasech se do sestavy Rangers vrátil Rick Nash.