Rask se trefil dvakrát, Carolina udržela těsnou výhru

Dva góly centra Victora Raska pomohly hráčům Carolina Hurricanes k těsné výhře 3:2 nad New Jersey Devils. Třiadvacetiletý Švéd poprvé v kariéře dosáhl na metu dvaceti gólů za sezonu, celkově nasbíral slušných 45 bodů.

"Je to zábava střílet góly, ale já se snažím zlepšovat každým zápasem," řekl Rask, který nastřílel šest gólů v posledních deseti zápasech.

"Má velký potenciál," řekl o Raskovi spoluhráč Jordan Staal. "Je pro nás čím dál potřebnější, protože je taky výborný v defenzivě."

Cam Ward předvedl 23 zákroků v brance Hurricanes (33-28-15), kteří získali body v deseti z posledních 12 zápasů (5-2-5) a schází jim čtyři body k druhé divoké kartě pro postup do play off Východní konference. Michal Jordán odehrál v obraně Caroliny 15:54 minuty.

"[Rask] byl excelentní," řekl kouč Hurricanes Bill Peters. "Po dvaceti minutách měl snad šest střel. Vedl si dobře i na vhazování. To jsou přesně věci, které po něm chceme."

Devils během 50 vteřin druhé třetiny snížili zásluhou Bobbyho Farnhama a Travise Zajace na rozdíl gólu, ale k bodům se už nepropracovali, ani když v posledních 40 minutách přestříleli domácí 22:9. Na postupové pozice ztrácejí pět bodů.

V jejich obraně se čtyřmi hity zviditelnil Vojtěch Mozík, který odehrál 14:02 minuty. Pro gólmana Devils Scotta Wedgewooda to byla první porážka v základní hrací době (2-1-1) od jeho debutu, který se odehrál 20. března.