Rangers zdolali Columbus a jsou v play off

Hráči New York Rangers nebudou chybět v bojích o Stanley Cup. Postup do play off si zajistili výhrou 4:2 na ledě Columbus Blue Jackets.

Celek z Manhattanu je v pořadí čtvrtým klubem z Východní konference, který se do play off probojoval. Už dříve to zvládli Washington Capitals, Pittsburgh Penguins a Florida Panthers.

"Samozřejmě je to moc dobrý pocit," usmál se obránce Marc Staal. "Mohli jsme si play off zajistit už v několika předchozích zápasech, ale povedlo se nám to až teď. Je to zasloužené."

Rangers měli na ledě Blue Jackets převahu od samotného úvodu, už v 7. minutě otevřel skóre Chris Kreider. Ve 26. minutě připojil další trefu Dan Boyle.

Domácí sice zásluhou Nicka Foligna snížili, ještě do druhé sirény však náskok hostů opět navýšil Mats Zucarrello.

V závěrečné části přidaly oba celky po jednom gólu. Za Columbus se trefil znovu Foligno, za Rangers pak pečetil na konečných 4:2 střelou do prázdné branky Derek Stepan.

Klub z New Yorku si tak zajistil účast v play off pošesté v řadě, přišel ovšem o klíčového obránce Ryana McDonagha. Kapitán Rangers odstoupil z duelu pro blíže nespecifikované zranění už v první třetině.

"V úterý se podrobí všem potřebným vyšetřením," prohlásil trenér Rangers Alain Vigneault. "Teď můžu říct jen to, že jde o zranění v horní části těla."