Rangers zaskočili Capitals, rozhodl Stepan

Cenný skalp si v pátek připsali hráči New York Rangers, kteří zvítězili na ledě nejlepšího celku NHL Washington Capitals 3:2. Rozhodující trefu zapsal útočník Derek Stepan.

Rangers se tak dokázali během čtyřiadvaceti hodin oklepat z porážky 1:4, kterou utrpěli v rámci čtvrtečního programu na ledě Pittsburghu a vrátili se na vítěznou kolej.

"Mám radost z toho, jak jsme odolní," pochvaloval si po utkání obránce hostů Ryan McDonagh. "Je to pro nás dobrý signál, že jsme dokázali zareagovat v takhle složité situaci a předvedli dobrý výkon."

Ačkoli měli Capitals výraznou střeleckou převahu, byli to Rangers, kdo se ujal vedení. V šesté minutě se po přihrávce Marka Girardiho prosadil Jesper Fast, v závěru prvního dějství pak ještě navýšil skóre Keith Yandle.

Capitals dokázali odpovědět v rozmezí deseti minut prostřední části. Nejprve snížili ve 31. minutě Jay Beagle, čtyřicet vteřin před druhou sirénou pak dorovnal skóre v početní výhodně T. J. Oshie.

"Myslím si, že jsme hráli správným způsobem," prohodil kouč domácích Barry Trotz. "Jak jsem řekl hráčům, s takovým výkonem budu spokojený kdykoli."

Tentokrát to ovšem lídrovi NHL na bodový zisk nestačilo. Pouhých sedmnáct vteřin po startu třetí třetiny se totiž prosadil Derek Stepan a určil konečný stav utkání. Rangers tak zůstávají na druhém místě tabulky Východní konference, první Washington však má náskok sedmnácti bodů.