Rangers vyhráli 7. zápas prvního kola potřetí během tří sezon. Teď vyzvou Penguins

Napsal Michael Langr / NHL.com

Ve chvíli, kdy ho tým nejvíc potřeboval, vytáhl Henrik Lundqvist ze své pokladnice několik klenotů. Švédský gólman New York Rangers se 26 zásahy podílel na klíčovém vítězství 2:1, které ukončilo sezonu hokejistům Philadelphia Flyers.

Lundqvistovy velké chvíle přišly ve třetí třetině, kdy se Flyers po snížení Jasona Akesona dostali na dostřel. "Když snížili, věděli jsme, že půjdou tvrdě do branky. Závěr byl velice nervózní, ale zároveň vzrušující," usmíval se 'King Henrik', který byl přitom o den dříve střídán, jakmile ve Philadelphii inkasoval čtvrtý gól při porážce 2:5.

"Před brankovištěm jsme tentokrát odvedli dobrou práci," oddechl si trenér vítězů Alain Vigneault.

Rangers mají v Madison Square Garden bilanci sedmých zápasů 6:0 a jsou dokonce prvním mužstvem v historii NHL, které vyhrálo zápas č. 7 v prvním kole play off ve třech sezonách po sobě. V roce 2012 vyřadili 'Blueshirts' tým Ottawa Senators, loni Washington Capitals.

Vyřazovací boje často dělají hrdiny z hráčů, kteří zdaleka nemají hvězdný status. Proti svému bývalému týmu se tak vytáhl bitkař Daniel Carcillo, jenž svým druhým gólem v sérii na začátku prostřední části otevřel skóre. V zápasech č. 5 a 6 přitom Carcillo v sestavě Rangers vůbec nefiguroval.

"Nikdo není nadšený, když sedí na tribuně. Ale jsem moc rád, že jsem dostal šanci a ještě radši, že jsem ji využil," řekl střelec úvodního gólu. Druhý pak přidal Benoit Pouliot.

"Ve druhé třetině jsme to zpackali," bědoval hostující útočník Jakub Voráček. "Pak už bylo moc pozdě."

V semifinále Východní konference začnou Rangers dvěma zápasy na ledě Pittsburgh Penguins. "Pens mají dobrý tým," čeká velkou dřinu trenér Vigneault. "V sestavě mají několik hráčů, kteří patří mezi nejlepší v lize."