Rangers udolali Canadiens, v sérii vedou 3:2

Mika Zibanejad v prodloužení rozhodl o výhře Rangers 3:2 nad Montrealem, stejný je i stav série

Napsal NHL.com/cs / NHL.com

Montreal Canadiens - New York Rangers 2:3 po prodl. (stav série: 2:3)

Ohromně důležitý krok směrem k postupu do druhého kola play off udělali hráči New York Rangers, kteří zvítězili na ledě Montrealu 3:2 v prodloužení a stejným poměrem mají navrch i v celé sérii.

Nesmírně vyrovnaný duel rozsekl v čase 74:22 útočník Mika Zibanejad, jenž po přihrávce Chrise Kreidera vstřelil svůj první gól v letošních bojích o Stanley Cup.

"Puk se odrazil v náš prospěch, měli jsme trochu štěstí," okomentoval svůj zásah Mika Zibanejad. "Každopádně to je úžasný pocit, tohle je pro nás moc důležitá výhra."

Napříč utkáním při tom měli navrch Canadiens. Hned dvakrát vedli, soupeř ale pokaždé dokázal odpovědět. Na úvodní trefu Artturiho Lehkonena zareagoval v přesilové hře Jesper Fast.

Ještě do první sirény vrátil vedení domácím Brendan Gallagher, hosté ale srovnali krok. Postaral se o to po přihrávce Ricka Nashe mladík Brady Skjei.

Dramatický duel tak dospěl až do prodloužení, které překlopil na stranu hostů Zibanejad. Rangers tak jsou jediné vítězství od postupu do semifinále Východní konference.

Hrdina zápasu: Mika Zibanejad (NYR)

Potvrdil, jak důležitým mužem pro svůj tým je. Klíčovou trefou rozsekl prodloužení a přiblížil Rangers vysněnému postupu.

Češi v akci:

Tomáš Plekanec (MTL): 0+0, -1 v plus/minus, 4 střely, 62% úspěšnost na vhazování, čas na ledě 23:13

Další zápas série: Sobota 20:00 (Neděle 2:00 SELČ) v New Yorku