blues 42817

St. Louis Blues - Nashville Predators 3:2 (stav série 1:1)
Pět zápasů v řadě nenašli v play off hráči Nashvillu přemožitele, hořkost porážky poznali až ve druhém utkání semifinálové série Západní konference. St. Louis udolalo houževnatého soka 3:2 a srovnalo stav na 1:1 na zápasy.
Hlavní hvězdou utkání se stal Vladimir Tarasenko, který vstřelil dva góly domácích. Celkem má letošních bojích o Stanley Cup na kontě tři zásahy.

"Věděli jsme, že tohle utkání nesmíme ztratit," prohlásil ruský útočník po zápase. "Teď nás čeká přesun, máme málo prostoru na odpočinek. Ale budeme připravení podat co nejlepší výkon."
Lepší vstup do zápasu číslo 2 přitom prožili hosté, v čase 7:49 udeřil James Neal a poslal Predators do vedení. Dvacet sekund před koncem základní hrací doby ale udeřil v přesilové hře Tarasenko a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.
Ten smazal až v úvodu třetího dějství obránce Ryan Ellis, který uprostřed hřiště zachytil nepřesnou přihrávku Vladimíra Sobotky a osvědčil přesné zakončení. Ani tenhle gól ale Predators k druhému triumfu v sérii nestačil.
Blues totiž předvedli obrat. Nejprve v čase 47:39 vyrovnal Jori Lehtera, necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby pak rozhodl Tarasenko, který střelou zápěstím překonal výtečného gólmana Pekku Rinneho.
"Nikdo nemohl čekat, že vyhrajeme šestnáct zápasů v řadě," prohodil obránce Ellis. "Dáme se dohromady, poučíme z chyb a v příštím utkání budeme mnohem lepší."
Velkou oporou St. Louis byl gólman Jake Allen, který si připsal 22 úspěšných zákroků, z toho 14 v závěrečné třetině. Pekka Rinne předvedl 17 úspěšných zásahů.
Hrdina zápasu:Vladimir Tarasenko (STL)
Ruský šikula se ukázal jako hlavní ofenzivní lídr svého týmu. Vstřelil dva góly, pro obranu Nashvillu představoval permanentní nebezpečí.