Mrázek znovu vychytal Capitals

Český brankář pustil jediný gól, Carolina doma vyhrála 2:1 a srovnala sérii s šampiony na 2:2

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: WSH 1, CAR 2

Hurricanes srovnali stav série s Capitals

Petr Mrázek předvedl 30 úspěšných zákroků a pomohl Carolině k výhře 2:1 nad Washingtonem, stav série je vyrovnaný 2:2 na zápasy

• 03:39 •

Hokejisté týmu Carolina Hurricanes pořádně zatápí obhájcům Stanley Cupu, jímž jsou Washington Capitals. Vyhráli i druhý domácí zápas a v sérii tak vyrovnali z 0:2 na 2:2.

Avalanche díky Rantanenovi otočili duel s Flames

Colorado vyhrálo v prodloužení 3:2, když otočilo zápas z 0:2, v sérii díky tomu vede už 3:1

Souhrn: CGY 2, COL 3 (OT)

Rantanen zajistil Avalanche vedení v sérii 3:1

Mikko Rantanen nejprve vyrovnal, potom rozhodl v prodloužení a Avalanche po vítězství 3:2 vedou v sérii proti Flames už 3:1 na zápasy

• 04:59 •

Ještě jedna porážka a po králi Východní konference v základní části, jímž byli Tampa Bay Lightning, je ze hry také vítěz té Západní. Calgary Flames podruhé během série nezvládli prodloužení, na ledě Colorado Avalanche prohráli gólem ze 71. minuty 2:3 a v sérii ztrácí už 1:3 na zápasy.

Dlouho se přitom zdálo, že hosté odčiní debakl 2:6 z minulého souboje a ještě po odehrání 48 minut měli na své straně dvoubrankové vedení. Místo vyrovnání série má ale tým útočníka Michaela Frolíka a gólmana Davida Ritticha nůž na krku.

Krejčího gól porážku Bostonu neodvrátil

Toronto udolalo Boston 3:2 a v sérii má navrch, branka Davida Krejčího Bruins k úspěchu nestačila

Souhrn: BOS 2, TOR 3

Toronto po těsné výhře opět vede v sérii

Trevor Moore, Auston Matthews a Andreas Johnsson skórovali při výhře 3:2 nad Bostonem a Toronto v sérii vede 2:1 na zápasy

• 04:42 •

Znovu jsou o krok napřed. Hokejisté Toronta po přesunu série s Bostonem do Kanady zvítězili 3:2 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy.

Mrázek pomohl Carolině k první výhře nulou

Carolina deklasovala Washington 5:0 a snížila stav série, český gólman pochytal všech 18 střel šampionů

Souhrn: WSH 0, CAR 5

Carolina s Mrázkem v brance vynulovala Washington

Mrázek byl bezchybný v brance, Warren Foegele a Dougie Hamilton dvakrát skórovali, Hurricanes dali Capitals pět gólů a v sérii snížili na 1:2

• 04:40 •

Drtivou odpověď na úvodní dvě porážky si připravili hráči Caroliny, kteří opanovali třetí duel série s Washingtonem a ve své aréně zvítězili 5:0.

Udrží Penguins při životě mlčící hvězdy?

Crosby, Malkin, Kessel, Letang. Pittsburské jádro by se mělo probrat, jinak má po sezoně

Napsal Michael Langr @NHLcz / NHL.com/cs

Už jen zásadní zápis do historie play off může hokejisty Pittsburgh Penguins vytáhnout z díry, ve které po nedělní porážce 1:4 vězí až po uši. Tři nezdary v sérii prvního kola Východní konference s New York Islanders dostali hráče, kteří v uplynulých letech diktovali tempo ligy, do takřka neřešitelné situace.

Pastrňák asistoval u výhry Bostonu

Český útočník pomohl přihrávkou k vítězství Bruins nad Torontem 4:1 a vyrovnání série na 1:1

Souhrn: TOR 1, BOS 4

Boston vyhrál zápas číslo 2 a vyrovnal sérii

Tuukka Rask si připsal 30 zákroků, Boston díky brankám čtyř různých střelců porazil Toronto 4:1 a vyrovnal sérii na 1:1 na zápasy

• 04:45 •

Na čtvrteční porážku 1:4 s Torontem zareagovali hokejisté Bostonu v sobotu výhrou ve stejném poměru a vyrovnali sérii 1. kola play off ve Východní konferenci na 1:1. Fanoušci Bruins v TD Garden se vedle výhry mohli potěšit i parádní asistencí českého útočníka David Pastrňáka.

Orpik v prodloužení trefil výhru Capitals

Veterán Washingtonu v nastavení rozhodl o druhé výhře nad Carolinou, Mrázek předvedl 29 úspěšných zákroků

Souhrn: CAR 3, WSH 4 po prodl.

Orpik rozhodl v prodloužení a Washington vede 2:0

Brooks Orpik se trefil v čase 61:48, rozhodl o výhře 4:3 po prodloužení a Washington vede v sérii nad Carolinou 2:0 na zápasy

• 04:48 •

Pořádně se nadřeli, ale úkol splnili. Hokejisté Washingtonu zvládli i druhý domácí duel na úvod play off, Carolinu udolali 4:3 v prodloužení a ujali se vedení v sérii 2:0 na zápasy.

Islanders po obratu i podruhé zdolali Pittsburgh

Klub z New Yorku díky dvěma gólům ve třetí třetině otočil zápas s Penguins a vede v sérii 2:0 na zápasy

Souhrn: PIT 1, NYI 3

Eberle a Lehner dovedli Islanders k další výhře

Jordan Eberle vstřelil vítězný gól, Robin Lehner předvedl 32 úspěšných zákroků a Islanders na svém ledě udolali Penguins 3:1

• 04:00 •

Návrat do play off po absenci z minulých dvou let si zatím užívají New York Islanders a pod taktovkou kouče loňského šampiona Washington Capitals Barryho Trotze vedou po úvodních dvou domácích duelech nad Pittsburghem 2:0 na zápasy. Na středeční vítězství 4:3 po prodloužení navázali páteční výhrou po obratu 3:1.

Vegas dvěma góly v oslabení zlomilo Sharks

Vegas dvěma góly v oslabení udolalo San Jose a srovnalo sérii na 1:1, Tomáš Hertl se trefil i ve druhém zápase

Souhrn: VGK 5, SJS 3

Vegas díky dvěma gólům v oslabení zdolalo Sharks

Colin Miller a William Karlsson se prosadili ve vlastním oslabení, Vegas uspělo na ledě San Jose 5:3 a srovnalo stav série na 1:1 na zápasy

• 04:53 •

Série mezi San Jose a Vegas je první v letošním play off, která se po dvou odehraných duelech dostala na nerozhodný stav 1:1. Golden Knights totiž uspěli v aréně soupeře 5:3 a odpověděli tak na neúspěch z prvního střetu.

Sundqvist dvěma góly řídil výhru Blues

Oskar Sundqvist vstřelil dvě branky, Blues udolali Jets 4:3 a v sérii vedou po dvou venkovních utkáních už 2:0

Souhrn: STL 4, WPG 3

Sundqvist dvěma góly pomohl k výhře Blues

Oskar Sundqvist vstřelil premiérové dva góly v play off, St. Louis vyhrálo na ledě Winnipegu 4:3 a v sérii se ujalo vedení 2:0 na utkání

• 04:49 •

Do velkých problémů se dostali hráči Winnipegu, na úvod play off totiž nezvládli ani druhý domácí zápas. Ve své aréně podlehli St. Louis 3:4 a v sérii ztrácí už 0:2 na utkání.