Jeden z nejambicióznějších celků NHL vykazuje sestupnou tendenci. Přijdou v létě v Nashvillu změny?

Málokterá věc je totiž v současné NHL tak nepopulární jako sestupná tendence - a přesně tu vykazují hokejisté Nashville Predators.

Bishop a skvělá oslabení. Proto Dallas slaví

Nashville nevyužil v sérii přesilovku, Arvidsson neměl jediný bod. Stars postoupili i díky lepším výkonům hvězd

Napsal Martin Tomaides (iSport.cz) @NHLcz / NHL.com/cs

Letošní vyřazovací část je zatím pohřebištěm favoritů - a nejinak tomu bylo v sérii mezi Nashville Predators a Dallas Stars. Tým kolem kapitána Romana Josiho sice v základní části posbíral jen o sedm bodů více než jeho soupeř, přesto bylo jasné, kdo je hlavním adeptem na postup.

Nevyšlo to. Z pokračování sezony se po vítězství 2:1 v prodloužení a 4:2 na zápasy radují v Texasu. Stars se přitom něco podobného podařilo teprve potřetí za posledních dvanáct let.

Klingberg poslal Dallas do dalšího kola

Stars udolali v šestém utkání série Nashville Predators 2:1 v prodloužení a slaví postup, švédský bek rozhodl v čase 77:02

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: NSH 1, DAL 2 v prodl.

Klingberg v prodloužení trefil postup Dallasu

Dallas v prodloužení šestého utkání brankou obránce Johna Klingberga zlomil Nashville a oslavil postup do druhého kola play off

• 05:05 •

Západní konference zná dalšího účastníka druhého kola play off. Stal se jím Dallas, který v šestém utkání zdolal Nashville 2:1 v prodloužení a sérii ovládl 4:2 na utkání.

Benn ožil a Nashville má problém

Defenziva Nashvillu se akutně musí probrat, Bennova letka totiž začala řádit a Predators stojí nad propastí

V základní části hokejisté Dallas Stars nasbírali o sedm bodů méně než Nashville Predators. Kdyby texaský klub v play off nebyl, nikdo by se extrémně nedivil. Naopak jeho soupeř je pravidelným účastníkem bojů o Stanley Cup, v nichž se objevuje popáté v řadě a letos znovu patřil mezi jedny z favoritů.

Radulov s Bennem přiblížili Dallasu postup

Dallas vyhrál v Nashvillu a je jediný triumf od postupu, dvěma góly se blýskli útočníci Radulov s Dickinsonem

Souhrn: DAL 5, NSH 3

Stars po výhře 5:3 mají v sérii s Predators mečbol

Alexander Radulov a Jason Dickinson vstřelili dva góly a Stars po výhře 5:3 vedou v sérii nad Nashvillem 3:2 na zápasy

• 04:31 •

Obrovsky důležitý krok směrem k postupu do druhého kola play off udělali hráči Dallasu, kteří vyhráli na ledě Nashvillu 5:3 a v sérii se ujali vedení 3:2 na zápasy.

'Faksor' X pro Dallas. Kouč chválí Faksův útok

Stars začali využívat přesilovky, zato střelec Arvidsson dál bez bodu. I díky Faksově lajně

Napsal Martin Tomaides @nhlcz / NHL.com/cs

Obrany a gólmani, to byly zatím základní stavební kameny každého zápasu série mezi Dallas Stars a Nashville Predators. Středeční bitva číslo 4, ve které ofenziva texaského týmu explodovala a domácí mezi čtvrtou a čtrnáctou minutou vstřelili čtyři branky, však tuhle premisu rozcupovala. Kouzlo esa v brance Predators Pekky Rinneho bylo rázem odčarováno a Stars slavili výhru 5:1.

Stars díky drtivému úvodu srovnali krok

Dallas deklasoval Nashville 5:1 a v sérii je vyrovnáno na 2:2, dvakrát se trefil útočník Roope Hintz

Souhrn: NSH 1, DAL 5

Stars dali za první část čtyři góly a srovnali sérii

Stars využili tři přesilové hry v první třetině, ovládli čtvrtý duel proti Predators 5:1 a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy

• 03:35 •

Úkol splněn, mohou si říct hráči Dallasu. Ve své aréně totiž deklasovali Nashville 5:1 a srovnali stav série na 2:2 na zápasy.

Nečekaným hrdinou čtvrtého utkání se stal útočník Roope Hintz, který vstřelil dva góly. Třemi asistencemi se pak blýskl elitní obránce John Klingberg.

Když se z početní výhody stává nevýhoda

Ze třinácti gólů padl v sérii mezi Dallasem a Nashvillem v přesilovce zatím jediný, mlčí třeba i Klingberg a Josi

Napsal Martin Tomaides (iSport.cz) @NHLcs / NHL.com/cs

Přesilové hry jsou v hokeji odjakživa klíčem k tomu, jak urvat zápas na svoji stranu. Třeba během čtyř pondělních duelů padlo celkem 23 branek - a z toho osm v početní výhodě. Ani jedna ale nepřišla v bitvě mezi Dallas Stars a Nashville Predators. Dál se tak ukazuje, že v této sérii je zatím daleko důležitější hra pět na pět.

Granlund vystřelil Predators výhru v Dallasu

Stars sice zlikvidovali dvoubrankový náskok Nashvillu, jenže pak je zchladil finský útočník

Souhrn: NSH 3, DAL 2

Rinne pomohl Predators k výhře 40 zákroky

Pekka Rinne pochytal 40 střeleckých pokusů Stars, Mikael Granlund dal vítězný gól a Predators uspěli ve třetím zápase v Dallasu 3:2

• 04:59 •

Hokejisté týmů Dallas Stars a Nashville Predators svedli ve třetím utkání série 1. kola play off další těsnou vyrovnanou bitvu, na jejímž konci se ale mohl opět radovat pouze jeden. Tím týmem je Nashville, který sice prohospodařil dvoubrankové vedení, jenže chvilku poté, co o něj ve třetím dějství Predators přišli, se o vítězný gól postaral Mikael Granlund.

Bishop a Rinne jednoznačně vládnou sérii

Urostlí brankáři Nashvillu a Dallasu inkasovali jen čtyři branky. Zvýší se teď počet gólů?

Napsal Martin Tomaides @NHLcz / NHL.com/cs

Jsou velcí, jsou zkušení a jsou zatraceně dobří. Tak dobří, že se jim útočné hvězdy jako Tyler Seguin, Jamie Benn, Filip Forsberg či Ryan Johansen zatím musí klanět. Řeč je o brankářích Pekkovi Rinnem z Nashville Predators a Benu Bishopovi z Dallas Stars. Oba gólmanští obři zatím vládnou této sérii.