Predators srazili Kings, zářil Johansen

Hráči Nashville Predators si připsali cenné vítězství, když v domácím prostředí porazili Los Angeles Kings 5:2.

Hlavní hvězdou duelu se stal útočník Ryan Johansen, který ke vstřelenému gólu připojil i dvě asistence.

"Je to moc důležitá výhra," prohlásil Ryan Johansen. "Máme v týmu spoustu mladých kluků. Teď si mohou říct, že jsme porazili jeden z nejlepších týmů v lize. Našemu sebevědomí to pomůže."

Predators se za výhrou odrazili ve druhé třetině, kdy svému soupeři zasadili smrtící úder. V rozmezí necelých osmi minut nasázeli tři góly, kterými prakticky rozhodli o svém triumfu.

Nejprve se prosadil James Neal, po něm mířili přesně i Mike Fisher a Filip Forsberg. Hosté sice poté zásluhou Drewa Doughtyho a Aleca Martineze snížili, to ale z jejich strany bylo všechno.

Konečnou podobu výsledku naopak dali svými zásahy Ryan Johansen a Roman Josi, který mířil v poslední minutě do odkryté branky.

Predators i přes výhru zůstávají na sedmém místě tabulky Západní konference, Los Angeles figuruje na druhé příčce se ztrátou dvou bodů na vedoucí Dallas Stars.