Souhrn: Polák asistoval u výhry Toronta

Souhrn středečních zápasů NHL: Český obránce přispěl jednou přihrávkou k vítězství Maple Leafs nad Columbusem 6:3

Napsal NHL.com/cs

Obránce Roman Polák se podílel jednou přihrávkou na vítězství rozjetých Toronto Maple Leafs ve středečním duelu nad Columbus Blue Jackets 6:3. Duel patřil kanadskému útočníkovi Nazemu Kadrimu, který zazářil pěti body za hattrick a dvě asistence. Výhru Florida Panthers na ledě Vancouver Canucks 4:3 si naplno vychutnal i útočník Radim Vrbata, jenž se vrátil do sestavy po šesti duelech na tribuně.

Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets 6:3

Maple Leafs potvrdili skvělou formu, oslavili pátou výhru v řadě a celkově devátou z posledních deseti utkání. Hrdina utkání Kadri si vytvořil pěti body své maximum v kariéře a na hattrick dosáhl počtvrté. Své zásahy rozprostřel do všech tří třetin.

Nejdříve v osmé minutě zvýšil náskok Toronta na 2:0 a následně po dvou trefách hostujícího Nicka Foligna krátce před polovinou utkání dostal Maple Leafs do vedení 3:2. V čase 51:21 ještě upravil na 5:3. "Je vždy skvělé dát tři góly a pomoci ofenzivně. Člověk si pak zápas víc užije," prohlásil Kadri.

Polák asistoval v páté minutě u úvodní branky zápasu, kterou vstřelil Dominic Moore. Český zadák jej vysunul z vlastního obranného pásma přihrávkou o pravý mantinel a Moore brankáře Joonase Korpisala překonal bekhendovým pokusem.

Defenzivně laděný Polák bodoval poprvé od 8. ledna a vylepšil svou bilanci ve 36 utkáních této sezony na sedm bodů za dvě branky a pět asistencí. Zapsal se do statistik po deseti zápasech, do kterých při nemoci či pobytu na tribuně od své poslední asistence zasáhl.

Velký podíl na výhře měl i brankář Frederik Andersen, který pochytal 54 střel Blue Jackets. "Byl jsem na to připravený. Vím, že v posledních zápasech hodně stříleli. Je zábavné čelit velkému počtu střel, když bráníme tak dobře, že puky vidím," pochvaloval si Andersen.

Vancouver Canucks - Florida Panthers 3:4

Panthers si připsali šestou výhru z posledních sedmi zápasů a ve Východní konferenci se přiblížili na sedm bodů druhé divoké kartě pro play off, kterou v současné době drží Carolina Hurricanes.

Všechny čtyři branky vstřelila Florida ve Vancouveru už v úvodní třetině, ve které sice dvakrát prohrávala, ale nakonec ji vyhrála 4:2. Gólem a asistencí k tomu pomohl Nick Bjugstad a dvě přihrávky si připsal Aleksander Barkov.

Byl u toho i Vrbata, který naskočil do hry poprvé od 25. ledna, odkdy byl zdravým náhradníkem. Český veterán se zařadil do třetí formace po bok Jamieho McGinna a Jareda McCanna. Strávil na ledě osm minut a 50 sekund. Připsal si jednu střelu a jeden plusový bod.

Colorado Avalanche - Montreal Canadiens 2:0

Avalanche vyrovnali desátou domácí výhrou za sebou klubový rekord. Ještě jako Quebec Nordiques se jim to podařilo dvakrát - mezi 26. listopadem 1983 a 10. lednem 1984 i mezi 6. březnem a 16. dubnem 1995. V současné době nenašli přemožitele v Pepsi Center od 27. prosince, kdy podlehli Arizona Coyotes 1:3.

Vítěznou branku vstřelil v čase 35:55 Carl Soderberg a v 57. minutě pečetil výsledek Alexander Kerfoot. Brankář Semyon Varlamov udržel díky 44 zásahům druhé čisté konto v kariéře a celkově 23. v 378 duelech v NHL.