Prokletí Ducks: hvězdy se střídají na marodce

Hrát v kompletní sestavě je pro Anaheim v této sezoně skoro nesplnitelný úkol

Napsal Michael Langr / NHL.com/cs

Dvě výhry z posledních deseti zápasů, to není zrovna bilance, jakou si hráči Anaheim Ducks představovali.

Ale ono to není všechno.

Právě kvůli špatným výsledkům tým toužebně vyhlížel návrat zraněných opor - kapitána Ryana Getzlafa a švédského útočníka Jakoba Silfverberga. Ducks se dočkali v pondělním utkání proti Carolina Hurricanes. Radost z výhry 3:2 jim ale zakalila další ztráta. Ze zápasu totiž už v první třetině odstoupil Corey Perry.

Ducks si v této sezoně vybírají smůlu opravdu vrchovatě.

Getzlaf odehrál jen šest zápasu, když utrpěl zlomeninu lícní kosti, kterou léčil měsíc a půl. Silfverberg chyběl pět utkání, stejně jako naposledy jeho krajan Rickard Rakell. Už dvakrát byl během sezony mimo hru průbojný útočník Ondřej Kaše a naposledy nenastoupil ze zdravotních důvodů ani jeho kolega ze třetího útoku Nick Ritchie.

Žádný start dosud v sezoně nemají Ryan Kesler a Patrick Eaves, k tomu si na listinu zraněných doplňte i klíčového beka Hampuse Lindholma - a máte před sebou obrázek slušně zaplněného hokejového lazaretu.

Mít pod rukama kompletní kádr asi nemá být trenérovi Randymu Carlyleovi v této sezoně dopřáno. Perry s Carolinou odehrál jen necelé čtyři minuty a musel po srážce s Jeffem Skinnerem a Kevinem Bieksou do špitálu kvůli zranění nohy.

Právě držitel Hart Trophy z roku 2011 se společně s posilou z New Jersey Devils Adamem Henriquem v posledních týdnech nejvíce starali o to, aby z Ducks nebyl tým na odpis.

"Perry byl hodně kritizován, ale on předvedl, že je stále jedním z našich lídrů. Každý večer ze sebe vymáčknul všechno, co v něm bylo," tvrdil kouč Carlyle.

Dvaatřicetiletý útočník se přitom tolik těšil na kapitánův návrat. "Pozvedne to celý tým," plánoval si Perry.

A vlastně měl pravdu, po šesti týdnech odehrál Getzlaf proti Hurricanes skoro dvacet minut. "Během zápasu jsme se trochu rozehrál, ale začátek moc příjemný nebyl, pár puků jsem ztratil. Určitě jsem ale rád za tým, jak se s tím popasoval. Dva body jsme hodně potřebovali," řekl Getzlaf po výhře 3:2.

To Silfverberg si při comebacku hned zapsal i gól, když se na konci druhé třetiny prosadil po brejku a ukázal, že po dobu absence nepřišel o svou pověstnou rychlost.

"To byl zkrátka typický Sylvi, jak ho máme nejradši," oddechl si po utkání Carlyle. "Rychlá střela pod horní tyčku, ještě než si gólman uvědomil, co se děje. Je to znamení, že je stále sebevědomý. Přesně takového ho potřebujeme," dodal kouč Ducks.

Anaheim byl po pondělku na pátém místě nadupané Pacifické divize, ale jen dva body za třetími San Jose Sharks (i když ti mají odehráno o dva zápasy méně). Stejně jako Sharks ale Ducks trochu trápí slabší produktivita. Bez nejlepších útočníků se jim bude špatně řešit.

Není divu, že Perryho zranění ke zlepšení kolektivní psychiky moc nepřispělo.

"Není k tomu ani moc co dodat. Jsme frustrovaní, že se s tím musíme vypořádávat, ale nic jiného nám nezbývá. Věříme jeden v druhého," prohlásil gólman Ducks John Gibson.