Pittsburgh rozstřílel Detroit, Mrázek nedochytal

Obrovským debaklem skončil duel mezi Detroit Red Wings a Pittsburgh Penguins. Hosté zvítězili na ledě svého soka drtivě 7:2, po pěti bodech si připsali útočníci Nick Bonino a Phil Kessel.

Duel se proměnil v horor pro českého brankáře Petra Mrázka. Ten sice udržel v první třetině čisté konto, během patnácti minut druhé třetiny však inkasoval čtyřikrát a musel přepustit své místo Jimmymu Howardovi.

Penguins tak dokázali důrazně zareagovat na trefu Andrease Athanasioua z deváté minuty. Postupně mířili přesně Chris Kunitz, Kris Letang, Carl Hagelin a Phil Kessel.

Ve třetí části Pittsburgh nasázel další tři góly a podtrhl svou dominanci. Řádila především dvojice útočníků Nick Bonino a Phil Kessel, kteříá si shodně připsali po pěti bodech.

"Užívám si, že mohu hrát s Philem Kesselem a Carlem Hagelinem," prohodil Nick Bonino. "Oni jsou ohromně rychlí. Snažím se k nim jen dostat puk, aby mohli začít kouzlit."

Pittsburgh díky sedmé výhře z posledních osmi zápasů poskočil už na pátou příčku v tabulce Východní konference, Detroit je aktuálně devátý. Na kontě má stejně bodů jako Philadelphia Flyers, odehrál však o dvě utkání více.