Pittsburgh má jízdenku na 10. play off po sobě

Matthew Murray si vybral ideální čas na svou první nulu v NHL.

Murray předvedl 24 zákroků při výhře 5:0 nad New York Islanders a pomohl tak Penguins zajistit si desátou účast v play off v řadě.

Jednadvacetiletý nováček Murray by si mohl připsat i více startů; Penguins totiž před zápasem oznámili, že Marc-Andre Fleury utrpěl otřes mozku a jeho návrat je zatím nejasný. .

Pittsburgh (45-25-8) vyhrál pět zápasů po sobě a má bilanci 11-1-0 z posledních 12 utkání. Penguins se posunuli tři body před New York Rangers a jsou na druhém místě Metropolitní divize.

Pittsburgh poslal do vedení v oslabení Oskar Sundqvist v čase 12:41, který tak zaznamenal svůj první gól v NHL. Další dva góly přidali Penguins ve druhé třetině. Nejprve se prosadil Patric Hornqvist 20. gólem v sezoně po přihrávce Sidneyho Crosbyho, jenž tak zaznamenal 600. asistenci v NHL. O další branku se postaral Matt Cullen.

Phil Kessel navýšil v přesilovce ve třetí třetině na 4-0, což byl jeho pátý gól v pěti zápasech. Tom Kuhnhackl pak skóre uzavřel.

Poté co byl 12. prosince jmenován koučem, zažil Mike Sullivan čtyři porážky v řadě, ale od té doby má bilanci 30-11-5.

Islanders (42-26-9) mají z posledních 12 utkání v Barclays Center bilanci 9-2-1. Nad Philadelphia Flyers, kteří v sobotu porazili Ottawa Senators 3-2, mají na pozici s první divokou kartou ve Východní konferenci náskok dvou bodů.

Islanders nastoupili bez obránce Travise Hamonica, který bude chybět do konce základní části. V sestavě ho nahradil český veterán Marek Židlický (14:57 minuty, plus/minus: 0).