Voracek

Jedenácti duely pokračovala v pátek NHL. Dobrou formu potvrdil Jakub Voráček, který dvěma nahrávkami pomohl celku Philadelphia Flyers k cenné výhře na ledě Tampa Bay Lightning. Gól a asistenci zapsal v dresu Toronto Maple Leafs obránce Roman Polák, kanadskému týmu to ale v souboji s Colorado Avalanche stačilo jen na bod. Do statistik se zapsali rovněž Pavel Zacha a Ondřej Palát.

Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 3:5
Mimořádně cenný triumf vydřela Philadelphia, která zvítězila na ledě nejlepšího týmu ligy Tampy Bay 5:3 a po třech duelech bodovala znovu naplno. Lightning navíc ztratili domácí šňůru osmi duelů, ve kterých si užívali jen vítězné pocity.
Velký podíl na úspěchu Flyers měl útočník Jakub Voráček, který zazářil dvěma asistencemi a vrátil se do čela nahrávačů celé ligy. Český reprezentant nejprve připravil v přesilové hře trefu pro Waynea Simmondse, v poslední minutě duelu pak i pro Valtteriho Filppulu.
Po třech bodech zapsali v dresu Flyers útočníci Sean Couturier a kapitán Claude Giroux, brankář Brian Elliott předvedl 24 úspěšných zákroků.
"Od začátku zápasu bylo znát, že máme trochu navrch," pochvaloval si obránce Philadelphie Shayne Gostisbehere. "Tentokrát jsme bojovali mnohem víc a na skóre se to projevilo."
V barvách domácích si jednu nahrávku připsal Ondřej Palát, který v čase 35:37 vybídl ke skórování Braydena Pointa, Lightning to ale tentokrát na bodový zisk nestačilo. Přesto zůstávají na čele tabulky Východní konference.

Colorado Avalanche - Toronto Maple Leafs 4:3 v prodl.
S jediným bodem se museli spokojit hráči Toronta, kteří prohráli na ledě Colorada 3:4 v prodloužení. Rozhodující trefu obstaral útočník J.T. Compher.
V dresu Maple Leafs odehrál jeden z nejlepších zápasů sezony obránce Roman Polák, jenž zaznamenal gól a nahrávku. Důrazný bek se trefil teprve podruhé v sezoně, když v čase 33:04 vyrovnával průběžný stav na 2:2.
Avalanche v průběhu duelu vedli celkem třikrát, hosté ale pokaždé dokázali srovnat krok. Duel tak dospěl až do prodloužení, kdy v přesilové hře doručil rozhodnutí svou sedmou trefou v ročníku Compher.

Minnesota Wild - Nashville Predators 4:2
Výhodu domácího prostředí dokonale zužitkovala Minnesota, která přetlačila Nashville 4:2 a oslavila druhé vítězství v řadě.
Hlavní hvězdou duelu se stal domácí útočník Mikael Granlund, který nasázel hattrick. Finský reprezentant udeřil dvakrát v průběhu první třetiny, prosadit se dokázal i v poslední minutě.
"Začali jsme opravdu dobře, možná nejlépe v sezoně," prohlásil Mikael Granlund. "Pak se nám samozřejmě hrálo o poznání jednodušeji."
Po zranění v dolní části těla se pak po šesti duelech vrátil do branky Wild Devan Dubnyk a hned zazářil 41 úspěšnými zákroky. V dresu hostů zaznamenal gól a asistenci elitní zadák P.K. Subban.

Anaheim Ducks - Calgary Flames 2:1
Třetí porážku v řadě utrpěli hráči týmu Calgary Flames, kteří podlehli na ledě Anaheimu 1:2 a v tabulce Západní konference se propadli na jedenáctou příčku.
Podruhé za sebou po zranění třísel nastoupil v dresu kanadského celku útočník Jaromír Jágr. Na ledě strávil třináct minut, do statistik ale nezapsal žádný bod ani střelu na branku.
Ducks vedli zásluhou trefy Cama Fowlera, ve druhé části hry ale srovnal krok Michael Ferland. Rozhodnutí přinesla 43. minuta, kdy svým 12. zásahem v sezoně určil konečný stav útočník Rickard Rakell.

New Jersey Devils - Buffalo Sabres 3:4 v prodl.
O sérii pěti výher v řadě přišlo New Jersey, které na svém ledě prohrálo s Buffalem 3:4 v prodloužení. Rozhodující trefu zajistil v čase 62:37 Rasmus Ristolainen.
"Plánoval jsem, že se trefím v pondělí odpoledne," připomněl Ristolainen s úsměvem blížící se duel pod otevřeným nebem proti New York Rangers. "Nakonec jsem to stihl o utkání dřív."
V dresu Devils zaznamenal jednu asistenci útočník Pavel Zacha, který v čase 13:35 pomohl připravit otevírací trefu pro Milese Wooda. Náskok ale Devils neudrželi a nakonec se museli spokojit s jediným bodem.

Další páteční zápasy:
Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 2:1Detroit Red Wings - New York Rangers 3:2 v náj.Ottawa Senators - Columbus Blue Jackets 5:4Winnipeg Jets - New York Islanders 4:2Dallas Stars - St. Louis Blues 4:2Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 3:4 v prodl.
Skvělou formu demonstrovala Carolina, která si doma poradila s Pittsburghem 2:1 a oslavila už čtvrtou výhru v řadě. Na ní se podílel dohromady 27 úspěšnými zákroky brankář Cam Ward.
Sílu v domácím prostředí ukázal Dallas, který skolil St. Louis 4:2 a po třetí výhře z uplynulých čtyřech duelů poskočil na šesté místo tabulky Západní konference. Alexander Radulov zazářil dvěma góly v závěrečných třech minutách, kterými rozhodl.
Druhou prohru v řadě utrpěl Edmonton, který před svými fanoušky podlehl Chicagu 3:4 v prodloužení. Vítěznou branku obstaral Patrick Kane, domácím nepomohla ani jedna asistence slovenského zadáka Andreje Sekery.
Ani 33 úspěšných zákroků Jaroslava Haláka nepomohlo Islanders k výhře na ledě Jets. Winnipeg triumfoval 4:2, po dvou bodech nastřádali Blake Wheeler, Kyle Connor a Adam Lowry.
1. Mikael Granlund (MIN): 3 góly, 7 střel, 18:39 čas na ledě
2. Alexander Radulov (DAL): 2 góly, 5 střel, 2 zblokované střely
3. Patrick Kane (CHI): 1 gól, 1 asistence, 6 střel