Penguins přetlačili Capitals, hrdinou byl Murray

Hráči Pittsburgh Penguins udolali na svém ledě Washington Capitals 3:2 a ve druhém kole play off se ujali vedení 2:1 na zápasy.

Hlavní hvězdou duelu byl domácí gólman Matt Murray. Talentovaného mladíka zasypali hosté střeleckými pokusy, Murray musel vytáhnout dohromady 49 zákroků. Kapituloval ovšem pouze dvakrát.

"Nevzpomenu si, že by na mě někdy šlo tolik střel," usmál se po fantastickém výkonu Matt Murray. "Byl to náročný zápas. Jsem rád, že se mi povedlo tuhle výzvu zvládnout."

Capitals trestuhodně prospali začátek zápasu, což se jim stalo osudné. Už v 7. minutě se trefil domácí útočník Patric Hornqvist, přesně o 60 vteřin později přidal druhý zásah po přihrávce Matta Cullena výborně hrající Tom Kuhnhackl.

Ačkoli Capitals měli od úvodu zápasu převahu, na talentovaného gólmana Pittsburghu nebyli schopní najít účinný recept.

"Murray byl vynikající celý zápas," ocenil trenér Washingtonu Barry Trotz. "Je to jeden z důvodů, proč je Pittsburgh takhle úspěšný."

Ani ve druhé části domácí mladík nepovolil, Penguins naopak ještě navýšili své vedením když se ve 36. minutě prosadil Carl Hagelin.

Hosté zlomili Murrayho kouzlo až v závěrečném dějství. Nejprve oslavil svou čtvrtou branku v letošním play off kapitán Alex Ovechkin, minutu před koncem základní hrací doby mířil přesně i Justin Williams.

Víc toho hosté nestihli, klíčového vyrovnávacího gólu se jim dosáhnout nepovedlo. V sérii tak rázem prohrávají 1:2 na zápasy a začínají balancovat nad propastí.

Čtvrtý duel série je na programu v noci ze středy na čtvrtek, hrát se bude znovu na ledě Penguins.