Penguins přejeli Devils, dvěma góly zazářil Malkin

V jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání mezi New Jersey Devils a Pittsburgh Penguins. Hosté triumfovali na ledě soupeř vysoko 6:1, dvěma góly se blýskl útočník Evgeni Malkin.

Ruský reprezentant pokračuje ve skvělých výkonech, které předvádí od svého návratu po zranění na konci února. V posledních šesti zápasech vstřelil čtyři góly a připojil sedm asistencí.

"Je skvělé skórovat, protože to dodává týmu sebevědomí," prohodil Evgeni Malkin. "My jsme si ho navíc po sobotní porážce s Calgary potřebovali zvednout."

Hráčům Penguins se to povedlo dokonale. V souboji s Devils totiž měli jednoznačně navrch. Soupeři povolili pouze osmnáct střel na branku, sami navíc v úvodu druhé třetiny po gólech Malkina, Matta Cullena a Nicka Bonina vedli už 3:0.

Domácí sice zásluhou Kylea Palmieri snížili, to ovšem bylo z jejich strany všechno. Třígólový náskok vrátil Pittsburghu ještě do druhé sirény znovu Malkin.

V závěrečném dějství pak už pouze navyšovali vedení Bryan Rust a Scott Wilson, kteří podtrhli druhou výhru Penguins z posledních tří zápasů.

"Z výsledku i utkání jsme zklamaní," nezastíral trenér New Jersey John Hynes. "Hlavně ve druhé třetině jsme měli dost příležitostí, ale nepodařilo se nám je využít. Je na nás, abychom příště byli lepší."

Pittsburgh výhrou udělal významný krok směrem k play off, na sedmém místě aktuálně drží náskok pěti bodů na devátý celek Philadelphia Flyers, Devils mají manko sedmi bodů.