Penguins deklasovali Rangers, výhru režíroval Malkin

Napsal David Satriano / NHL.com

V jednoznačnou záležitost se proměnilo čtvrté utkání série úvodního kola play off mezi New York Rangers a Pittsburgh Penguins.

Hosté zvítězili na ledě svého soupeře vysoko 5:0 a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy jsou v trháku 3:1.

Hlavní hvězdou duelu byl ruský útočník Evgeni Malkin, který dohromady zapsal čtyči body za dva góly a stejný počet asistencí.

"Cítím se o poznání lépe," prohlásil Evgeni Malkin, jenž se vrátil do sestavy Penguins po zranění až v průběhu série. "Znovu začínám hrát o trochu lépe, získávám sebevědomí. Naše formace neodehrála vůbec špatný zápas."

Pittsburgh od úvodu duelu diktoval tempo hry. Už ve druhé minutě zápas se prosadil útočník Eric Fehr, o šest minut později pak zužitkoval nabídnutou početní výhodu Patric Hornqvist.

Ještě do úvodní sirény potkala domácí třetí pohroma, když se svým prvním gólem v play off prosadil i Conor Sheary.

"Bohužel jsme podali výkon, který pro nás není charakteristický," kroutil hlavou nespokojený trenér Rangers Alain Vigneault. "Zkrátka to byla špatná noc, špatný zápas. Musíme se připravit na další."

V dalším průběhu duelu hosté svůj náskok ještě navýšili. Nejprve se ve 25. minutě prosadil v přesilové hře Evgeni Malkin, stejný hráč pak ve 44. minutě rovněž za početní výhody pečetil na konečných 5:0 pro Penguins.

"Evgeni vynechal spoustu zápasů, vždycky zabere nějaký čas, než se člověk dostane zpátky do tempa," prohlásil hostující kouč Mike Sullivan. "Nyní je vidět, že se zlepšuje každým zápasem."

Důležitou postavou Penguins byl i mladý gólman Matt Murray, který pochytal všech 31 střeleckých pokusů Rangers a zapsal si čisté konto.

Páté utkání série je na programu v sobotu, výhodu domácího prostředí budou mít za stavu 3:1 na zápasy Penguins.