Pavelec nezabránil přestřelce s Tampou Bay

Petr Mrázek z Detroit Red Wings nebyl jediným českým brankáře čtvrtečního programu NHL, který inkasoval od soupeřů pět gólů. Na rozdíl od Mrázka ale Ondřej Pavelec z Winnipeg Jets zápas na ledě Tampa Bay Lightning dochytal. Prohře 5:6 po nájezdech ale zabránit nedokázal.

O výhře Lightning rozhodl v páté sérii nájezdů Steven Stamkos, který překonal Pavelce střelou do horního rohu branky. Už v první třetině zaznamenal domácí kapitán, o jehož výměně se v poslední době čile spekuluje, svůj 299. gól kariéry.

"Můžeme být rádi za dva body, ale nějak spokojení s naším výkonem opravdu nejsme. Jako tým bychom se měli podívat do zrcadla," řekl Stamkos.

Lightning po první třetině vedli 3:0, ještě na začátku třetí třetiny byl stav 4:1 pro Tampu, ale během devíti minut otočili hosté na 4:5. Vyrovnání však zařídil Nikita Kucherov.

"Když ve třetí třetině vedet o tři góly, tak je přece nemožné hrát tak, jako jsme to předvedli my," zlobil se útočník Lightning Ryan Callahan. "Byl jsem strašně vzteklý, naštěstí moje střela prošla do branky," řekl Kucherov.

Pavelec měl 21 zákroků, při nájezdech inkasoval dvakrát. "Jsem spokojený s tím, jak jsme hráli celých 60 minut. Hráli jsme opravdu tvrdě, v závěru jsme Tampu přehrávali," tvrdil kouč Jets Paul Maurice. Domácí brankář Andrei Vasilevskiy předvedl 36 zásahů. "Podivné utkání," kroutil hlavou domácí kouč Jon Cooper.

Stínem bylo zranění útočníka Jets Bryana Littlea, kterého ve druhé třetině trefil obránce Anton Stralman.