Pavelec nedochytal zápas kvůli zranění

Hokejisté Winnipeg Jets zdolali v sobotním duelu tým Arizona Coyotes 3:2 a v tabulce Západní konference se posunuli o bod před něj. Jenže vítězství bylo vykoupeno zraněním jejich prvního brankáře.

Ondřej Pavelec nedochytal zápas poté, co do něj pět minut před koncem druhé třetiny najel atakovaný arizonský útočník Shane Doan. Český gólman zůstal v bolestech ležet v brance, poté zamířil do kabiny.

Klub hovoří o zranění v dolní části těla. Víc však bude známo až po podrobnějších nedělních vyšetřeních. Podle tweetů některých přítomných novinářů opouštěl Pavelec halu MTS Centre o holích.

Veterán Doan byl za svůj nájezd do gólmana vyloučen na dvě minuty za bránění ve hře, ovšem do celé akce se dostal spíš nevinně, protože ho do brankoviště natlačil obránce Mark Stuart. Pavelec měl v zápase 20 zásahů z 22 střel, jeho náhradník Michael Hutchinson pak už gól nepustil.

V zápase se na střídačce objevil i další český gólman. Marek Langhamer byl povolán z nižší ECHL a plnil funkci náhradníka za Andersem Lindbackem. Pro mladíka z Moravské Třebové po byla první účast na zápase NHL.