Pavelec chytil v utkání s Coloradem 35 střel

Pětatřicet zákroků Ondřeje Pavelce a nápor ve třetí třetině nakonec dovedly hokejisty Winnipeg Jets k výhře 3:2 nad Colorado Avalanche. Jets zvítězili poprvé v sezoně, když po dvou třetinách prohrávali.

Ve třetí části díky dvěma gólům během 95 vteřin otočili stav. Pokud Winnipeg v této sezoně prohrával po 40 minutách, měl trudnou bilanci 0-24-3. Tentokrát ale zabral. "I za stavu 2:0 pro Colorado byla naše hra konzistentní," řekl kouč Jets Paul Maurice.

Pavelec předvedl fantastický zásah při dorážce Jaromea Iginly, který měl před sebou prázdnou branku, ale puk zastavila hokejka českého gólmana. Obránci Jets však neodpálili poskakující kotouč, který si vyšťoural Matt Duchene a zvyšoval na 2:0 pro Avalanche. Coloradu to ale na výhru tentokrát nestačilo.

"Měli jsme dobrou první třetinu, ale ve druhé jsme se dostali do problémů při třech vyloučeních," mrzelo kouče Colorada Patricka Roye.

"Jets ale hráli dobře, hlavně ve třetí třetině. Winnipeg nebude v play off, ale to neznamená, že nemá dobrý tým. My jsme měli být trochu klidnější," trvdil Duchene. Colorado tak kvůli porážce přišlo o druhou divokou kartu v Západní konferenci. Na postupovou příčku ho přeskočila Minnesota.