pastrnak primary

Osmi duely pokračovala v noci na středu NHL. Ve skvělém světle se ukázal útočník David Pastrnak, jenž celkem třemi body pomohl Boston Bruins k výhře na ledě Vegas Golden Knights. Trefil se rovněž obránce Filip Hronek, jeho Detroit Red Wings ale nestačili na Anaheim Ducks. Fantastickým výkonem se blýskl útočník Edmonton Oilers James Neal, jenž zdrtil New York Islanders hned čtyřmi přesnými trefami.

Skvělý Pastrňák řídil triumf nad Vegas
Střet těžkých vah obou konferencí vyzněl lépe pro celek Boston Bruins, který dokázal uspět na ledě Vegas Golden Knights 4:3.
Jedním z hrdinů utkání se stal útočník David Pastrnak, který k jednomu vstřelenému gólu připojil i dvě asistence. Tři body zaznamenal rovněž Brad Marchand. Boston tak třetí výhrou v řadě vyrovnal nejlepší start do ročníku od sezony 2001-2002.
"Sice jsme brzy prohrávali, ale nezačali jsme panikařit a zápas otočili. Tým ukázal, jak je vyzrálý," pochvaloval si hostující kouč Bruce Cassidy.
Golden Knights vyšli bodově naprázdno poprvé v sezoně, vstup do duelu jim přitom vyšel náramně. V čase 6:36 otevřel skóre Mark Stone, o necelé dvě minuty později náskok zdvojnásobil Reilly Smith.
Pak se ale taktovky duelu chopili hosté. Ještě do první sirény Pastrňák s Marchandem vyrovnali, ve druhé části přidali Bruins další góly. V čase 20:33 se znovu prosadil Marchand, po něm mířil přesně i Torey Krug.
"Jsme zklamaní, protože jsme začali velice dobře. Bohužel jsme tempo neudrželi a dobře rozehraný zápas ztratili. Je to velká škoda," povzdechl si útočník Vegas Max Pacioretty.
Domácí dokázali v čase 54:42 už pouze zkorigovat, na kýžený vyrovnávací gól nedosáhli. Proti byl hostující gólman Tuukka Rask, který zaznamenal 31 úspěšných zákroků.
Hronkův gól body nepřinesl
První gól v sezoně oslavil obránce Filip Hronek, velkou radost z něj mít ale nemohl. Detroit Red Wings totiž na svém ledě podlehli Anaheim Ducks 1:3.
Český zadák otevřel skóre zápasu, když se pět vteřin před koncem druhé třetiny opřel do přihrávky Andrease Athanasioua a tvrdou ranou propálil gólmana Johna Gibsona.
Ducks ovšem v závěrečné části předvedli dokonalou otočku. Nejprve vyrovnal Rickard Rakell, po něm se trefili i Nick Ritchie a Jakob Silfverberg.
"Jsem nadšený z toho, jak jsme utkání zvládli," radoval se hostující kouč Dallas Eakins. "Velké poděkování patří gólmanovi, který nás skvěle podržel."
Gibson si připsal celkem 31 úspěšných zákroků, v dosavadním průběhu sezony inkasoval ze 101 střel pouze čtyři branky. To činí 97 procent v úspěšnosti zákroků.
"V tuhle chvíli je nejlepším brankářem v lize," upozornil Eakins, jehož svěřenci vyhráli všechny tři dosavadní duely a vyrovnali nejlepší vstupy do sezony v klubové historii z ročníků 2006-2007 a 2018-2019.
Detroit mohl jít za stavu 1:1 opět do vedení, Dylan Larkin dokonce dostal puk do sítě. Hosté ale nechali situaci přezkoumat u videa, které odhalilo ofsajd.
"V první třetině jsme dominovali, soupeř ale dokázal zareagovat. Směrem dopředu jsme bohužel nebyli produktivní," uznal Larkin.
Rittich porážku neodvrátil
Roli favorita nepotvrdili hráči Calgary Flames, kteří před svými fanoušky podlehli celku Los Angeles Kings 3:4 po prodloužení.
Druhý neúspěch v sezoně neodvrátil ani český gólman David Rittich, jenž si připsal dohromady 36 úspěšných zákroků. Recept nenašel především na veterána Ilyu Kovalchuka.
Ruský matador se blýskl třemi body, hlavním hrdinou byl ovšem obránce Drew Doughty. Ten po 50 sekundách prodloužení zužitkoval přesilovou hru a zajistil Kings první úspěch v sezoně.
"Tuhle výhru jsme potřebovali, tvrdě jsme si ji vydřeli. Věřím, že se díky ní uklidníme a začneme pravidelně sbírat body," prohlásil Doughty.
V domácích barvách odehrál skvělý zápas útočník Matthew Tkachuk, který ke dvěma gólům přidal i asistenci. Flames ještě v polovině základní hrací doby prohrávali 0:3, skóre ale dokázali srovnat a nakonec dosáhli na bod.
"Nezačali jsme dobře, první polovina zápasu byla opravdu špatná. Postupně jsme se zlepšili a máme alespoň ten bod," prohodil Rittich.
Neal zničil Islanders
Hokejisté týmu Edmonton Oilers vyhráli na ledě New York Islanders předvědčivě 5:2 a děkovat za to mohou především jednomu hráči. Útočník James Neal totiž proměnil duel ve vlastní show, když konto domácího celku postupně zatížil dohromady čtyřmi góly.
"Je to úžasné, skvělý pocit," rozplývala se hvězda zápasu. "Působení v Edmontonu si opravdu užívám. Zatím všechno probíhá výborně."
Neal, jehož Oilers získali 19. července výměnou z Calgary, se v úvodu sezony trefil už šestkrát. Za celý minulý ročník přitom zvládl dohromady jen sedm branek.

Neal nasázel Islanders čtyři góly

"James u nás našel znovu pohodu," pochvaluje si trenér Edmontonu Dave Tippett. "Je aktivní, tlačí se do zakončení. Našemu týmu dodal spoustu energie."
Neal se dvakrát prosadil už v první třetině, po gólu pak přidal v prostřední a závěrečné části. Celkem dvakrát zužitkoval přesilovou hru, domácí na něj recept nenašli.
"Tohle utkání si musíme důkladně rozebrat, vůbec jsme ho nezvládli. Dopřáli jsme soupeři spoustu prostoru, Edmonton nás přehrál ve všem," uznal kapitán Islanders Anders Lee.
O čestné úspěchy domácích se postarali Anthony Beauvillier a Matt Martin, pátou branku Oilers pak připojil Zack Kassian.
Nečas pomohl k úspěchu Hurricanes
Na vítězné vlně se vezou hráči týmu Carolina Hurricanes, kteří uspěli na ledě Florida Panthers 6:3 a vyhráli i čtvrté utkání v sezoně. Vůbec poprvé na to ale Hurricanes stačilo šedesát minut základní hrací doby. Postaral se o to především útočník Ryan Dzingel, autor dvou branek.
"Já přitom mám většinou pomalé vstupy do sezony, chvíli mi trvá, než se rozjedu. O to příjemnější tyhle dvě branky jsou," radoval se Dzingel, jenž s klubem v létě podepsal smlouvu coby volný hráč.
Klíčovým bodem duelu se nakonec ukázala branka Teuvo Teravainena v čase 11:04, před ní totiž hosté ubránili 70 vteřin dlouhé oslabení tří proti pěti.

Povedená spolupráce Hamiltona se Svechnikovem

"To byl určitě rozhodující moment utkání. Podařilo se nám zblokovat několik střel soupeře, ukázali jsme obětavost. Soupeře sice druhý gól úplně nezlomil, ale dění na ledě už jsme měli ve svých rukou," ocenil trenér Rod Brind'Amour.
Ruku k dílu přiložil i český útočník Martin Nečas, který se v úvodu třetí třetiny asistencí podílel na druhé Dzingelově brance. Pro dvacetiletého mladíka to je druhý bod v sezoně.
Navzdory porážce si připsal významný milník obránce Panthers Keith Yandle. Zkušený bek se stal teprve pátým hráčem a vůbec prvním Američanem v historii ligy, jenž odehrál 800 po sobě jdoucích zápasů. Před ním to zvládli jen Kanaďané Doug Jarvis (964), Garry Unger (914), Steve Larmer (884) a Andrew Cogliano (830).
"Začátek z naší strany nebyl vůbec dobrý. Postupně jsme se sice do zápasu dostali, už ale bylo příliš pozdě," pokrčil rameny Yandle, střelec jedné branky Panthers. Ty další přidali Mackenzie Weegar a Evgenii Dadonov.
Sharks dorovnali nejhorší start v historii
San Jose Sharks dál čekají na první výhru v sezoně, neuspěli totiž ani na čtvrtý pokus. Kalifornský celek podlehl na ledě Nashville Predators 2:5, dorovnal nejhorší start v klubové historii (4 prohry v řadě prižil rovněž v sezoně 1993-94) a krčí se na posledním místě Západní konference. Pomoci by měl navrátilec Patrick Marleau, který v úterý večer podepsal se Sharks smlouvu jako volný hráč.
V dresu Predators zazářil dvěma góly obránce Roman Josi. Brankář Pekka Rinne se blýskl 33 zákroky.
"V ofenzivě jsme v posledních třech duelech hráli docela dobře. Vzadu musíme pár věcí vyčistit, ale vepředu je to opravdu dobré. Tvoříme si spousty šancí a to je dobré znamení," liboval si Josi.
Ostatní zápasy: Dallas má první výhru, San Jose v krizi
Prvního triumfu v sezoně se dočkali hráči Dallas Stars, kteří uspěli na ledě Washington Capitals 4:3 v prodloužení. Po dvou bodech za gól a asistenci si připsali Alexander Radulov a Tyler Seguin, druhý jmenovaný má na kontě navíc rozhodující trefu v čase 60:43.
Výhodu domácího prostředí nevyužili hráči Pittsburgh Penguins, kteří podlehli Winnipeg Jets 1:4. Hvězdou utkání se stal hostující útočník Patrik Laine, který zaznamenal dohromady tři asistence.