Berglund

Kanonýr David Pastrňák se při svém střeleckém půstu proměnil ze střelce v nahrávače. Dvacetiletý talent se podílel v úterním utkání na ledě St. Louis na výhře Bostonu 5:2 třemi asistencemi. Jednu přihrávku v dresu Bruins zaznamenal také David Krejčí.
Slovenský útočník Richard Pánik přispěl gólem a asistencí k vítězství Chicaga nad Detroitem 4:3 po prodloužení. Za poražené se jednou trefil jeho krajan Tomáš Tatar.

St. Louis Blues - Boston Bruins 2:5
Pastrňák ani v jedenáctém utkání za sebou nedosáhl na svou jubilejní 20. trefu v sezoně, ale vylepšil si svou bilanci z posledních čtyř utkání na pět asistencí. Na kontě má druhý nejproduktivnější český hráč sezony po Jakubovi Voráčkovi z Philadelphie z 37 zápasů 31 bodů.
V deváté minutě se podílel Pastrňák druhou asistencí na úvodní trefě Franka Vatrana v přesilové hře. Na konci první třetiny ideálně uvolnil z levé strany Brada Marchanda, který z pravého kruhu zvýšil na 3:0. Mezitím se zapojil Krejčí do gólové akce Brandona Carla.
V 59. minutě v power play Blues se snažil Pastrňák prolomil střeleckou smůlu, ale neprostřelil obránce Kevina Shattenkirka zaskakujícího v prázdné brance. Přihrál ale hned z rohu Marchandovi, který bekhendem nahodil puk a šťastným odrazem o Alexe Pietrangela a Vladimira Tarasenka upravil na 5:2.
Marchand si připsal celkem tři body za dvě branky a jednu asistenci. Vítězný návrat do St. Louis si v dresu Bruins vychutnal bývalý kapitán Blues David Backes, který loni v létě podepsal s Bostonem kontrakt jako volný hráč. Proti klubu, kde předtím strávil 10 let, se bodově neprosadil, ale po bitce s Joelem Edmundsonem si připsal celkem 17 trestných minut.
"Kluci hráli úžasně a získali dva body. Byl to pro mě výjimečný zápas. Měl jsem většinu třetí třetiny nejlepší místo v hale, ale takový je hokej," řekl Backes, který sehrál za Blues 727 zápasů v NHL.

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 4:3 po prodl.
Gólman Petr Mrázek nezabránil porážce Red Wings 39 úspěšnými zákroky a musel strávit prohru i při svém pátém startu v řadě. Detroit ve druhé třetině dotáhl stav 0:2 i 2:3, ale po 38 vteřinách nastavení rozhodl v přesilové hře obránce Duncan Keith. Mrázkovi při jeho ráně clonil bránící spoluhráč Luke Glendening.
Byla to jediná trefa Blackhawks v utkání, u které nebyl slovenský hráč. V polovině úvodní třetině otevřel skóre v početní výhodě po přihrávce Mariána Hossy od modré čáry Brian Campbell. Hned za 26 vteřin se trefil z dorážky Pánik, když předtím Mrázek vyrazil nájezd Ryana Hartmana. Po osmi zápasech za ukončil čekání na 10. gól v sezoně.
V 39. minutě Pánik asistoval u branky Tannera Kera na 3:2, když předtím v polovině druhého dějství vyrovnal na Tatar. Ten překonal Coreyho Crawforda z levého kruhu a připsal si devátý gól v ročníku.

Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 4:1
Philadelphia sice přestřílela Sabres v utkání 40:27, ale připsala si sedmou prohru z posledních osmi zápasů. Brankáře Anderse Nilssona, který v brance Buffala nastoupil při nemoci Robina Lehnera, překonal až v 58. minutě za stavu 3:0 pro domácí v přesilové hře Brayden Schenn.
Třemi body za gól a dvě asistence se zaskvěl Sam Reinhart, který ve 26. minutě otevřel skóre a ve druhé třetině se trefili také William Carrier a Evander Kane.
Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 5:3
Lídr NHL Columbus po sérii 16 výher, druhé nejdelší v historii ligy, prohrál třetí z posledních čtyř duelů. Rozhodl o tom ve 44. minutě Jordan Staal, který získal Hurricanes vedení 4:3. Výsledek pojistil při power play do prázdné branky Victor Rask, který si připsal stejně jako přihrávající Jeff Skinner v utkání tři body za gól a dvě asistence.
Staal tečoval před brankou střelu Eliase Lindholma. "Je vždycky důležité chodit před branku. Bylo pro mě příjemné dát gól, když jsem předtím nějaké šance neproměnil," prohlásil Staal.
Nashville Predators - Vancouver Canucks 2:1 po prodl.
Duel rozuzlil 1,5 sekundy před koncem prodloužení ve vlastním oslabení Calle Jarnkrok. Švédský útočník se řítil sám na Ryana Millera spolu s Romanem Josim, který Jarnkrokovi přihrál a ten zakončil nad lapačku gólmana Canucks. Pro Nashville to bylo na pátý pokus první vítězství v nastavení v sezoně.

Edmonton Oilers - San Jose Sharks 3:5
Hattrickem zazářil v dresu Sharks Mikkel Boedker, který předtím v této sezoně vstřelil v 39 zápasech tři branky. Dánský útočník nejdříve po 99 vteřinách otevřel skóre a trefami ve 23. a 29 minutě získal San Jose náskok 4:1. Byl to Boedkerův čtvrtý hattrick v NHL v kariéře.

Anaheim Ducks - Dallas Stars 2:0
Pod výhru Ducks se podepsal 34 úspěšnými zákroky brankář John Gibson, který si připsal třetí čisté konto v sezoně. Povedlo se mu to podruhé během poslední čtyř utkání. Vítězný gól a asistenci zaznamenal Jakob Silfverberg.
Momenty večera:
1. Pastrňákova proměna
David Pastrňák čeká už 11 zápasů na svou 20. trefu v sezoně, ale při výhře Bostonu na ledě St. Louis zazářil třemi asistencemi. Zaznamenat tři přihrávky v jednom zápase se mu povedlo za 134 zápasů v NHL poprvé.
2. Boedkerovo střelecké probuzení
Mikkel Boedker měl na kontě ze 39 zápasů v sezoně tři branky a v duelu na ledě Edmontonu při výhře San Jose 5:3 tuto bilanci během jediného utkání vyrovnal. Byl to jeho čtvrtý hattrick v NHL.
3. Philadelphia se trápí
Flyers se po předchozí úspěšné sérii v podobě deseti utkání za sebou dostali do krize. Po porážce v Buffalu 1:4 si připsali devátou prohru z 11 utkání od konce vítězné jízdy.
Hvězdy večera:
1. Mikkel Boedker (SJS): 3 góly, 2 plusové body, 3 střely
2. Victor Rask (CAR): 1 gól, 2 asistence, 4 plusové body
3. Duncan Keith (CHI): 1 gól, 1 asistence, 4 střely
Na co se těšit:
Hrají se čtyři zápasy. Washington Capitals se budou chtít pokusit natáhnout vítěznou sérii na sedm zápasů proti celku Pittsburgh Penguins, který vyhrál pětkrát za sebou. Jaromír Jágr se s týmem Florida Panthers představí na ledě New York Islanders.