Souhrn: Pastrňákův gól výhru nepřinesl

Pastrňákův gól prohru Bostonu ve Philadelphii neodvrátil, Rittich další triumf Calgary nevychytal

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Znovu se trefil. Už posedmadvacáté v sezoně. Tentokrát z toho ale David Pastrňák takovou radost mít nemohl, jeho Boston totiž ve středečním programu NHL podlehl 3:4 Philadelphii, v jejímž dresu jednou asistoval Jakub Voráček. V akci byl i David Rittich, jeho Calgary ovšem doma nestačilo na Buffalo.

Pastrňákův gól výhru nepřinesl

Ani gól Davida Pastrňáka nepomohl Bostonu k dalšímu vítězství. Bruins totiž podlehli na ledě Philadelphie 3:4 a utrpěli třetí prohru z posledních čtyř utkání.

Elitní český střelec otevřel skóre v čase 4:39, když zužitkoval přihrávku Toreyho Kruga a oslavil už 27. zásah v sezoně. Navíc se stal se 121 brankami nejlepšími kanonýrem Bruins před oslavením 23. narozenin.

O necelých pět minut později si připsal hned při svém prvním startu v NHL v sezoně trefu Slovák Peter Cehlárik, druhou asistenci zaznamenal David Krejčí.

Zdálo se, že Boston směřuje k naplnění role favorita, Philadelphia se ale před svými fanoušky dokázala vzedmout k velkému obratu.

"Je to pro nás obrovské vítězství. Tím spíš, když jsme ztráceli už dva góly," prohlásil útočník Sean Couturier. "Ukázali jsme charakter, rozhodně ještě nejsme odepsaní."

Byl to právě Couturier, kdo řídil velkolepou otočku. Konto Bruins zatížil hattrickem, svým vůbec prvním v základní části NHL. V play off už dokázal nasázet tři góly ve dvou utkáních.

Na úvodní brance Couturiera, kterou v času 25:32 vyrovnával průběžný stav duelu na 2:2, se asistencí podílel i Jakub Voráček.

"Sice jsme vedli 2:0, ale soupeř se dostával do mnoha šancí," přiznal trenér Bostonu Bruce Cassidy. "Postupně našel způsob, jak je proměňovat. Nám se bohužel druhá polovina utkání nepovedla."

Bruins v závěru dokázali už pouze zkorigovat, když se podruhé trefil Cehlárik.

Sharks v Arizoně narazili

Ještě v noci na středu byli v euforii, když doma srazili silný Pittsburgh. O 24 hodin později ale hráči San Jose narazili, v Arizoně utržili porážku 3:6.

Vítězné tažení kalifornského celku se tak zastavilo na sedmi zápasech v řadě. Dvěma body se na tom v domácích barvách podíleli především Christian Fischer a Lawson Crouse. Jednou trefou přispěl i slovenský reprezentant Richard Pánik.

Coyotes vedli po 28 minutách hry o tři góly a směřovali za cenným triumfem. V dresu hostů vyšel bodově naprázdno útočník Tomáš Hertl, jenž proti Penguins zazářil hattrickem.

Tentokrát se neprosadil, góly San Jose zajistili Kevin Labanc, Evander Kane a Logan Couture.

"Proti Hertlově formaci jsme odvedli dobrou práci," pochvaloval si domácí kouč Rick Tocchet. "Máme velkou marodku, ale dokázali jsme bojovat a najít cestu k vítězství."

Pro pouštní celek se jedná už o čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Na příčky pro play off tak Arizona ztrácí už jen čtyři body.

Rittich Flames k úspěchu nedovedl

Roli favorita nedokázalo na svém ledě potvrdit Calgary, lídr tabulky Západní konference podlehl na vlastním ledě Buffalu 3:4 po prodloužení.

Do branky Flames se opět postavil gólman David Rittich, jenž si připsal celkem 19 úspěšných zákroků. Na plný bodový zisk to ovšem tentokrát nestačilo.

O výhře Sabres rozhodl v čase 61:10 útočník Jack Eichel, Buffalo tak ukončilo sérii tří porážek a na Východě je deváté.

"Je to škoda, bod je pro nás určitě málo," povzdychl si obránce Noah Hanifin. "Vytvořili jsme si dost šancí, abychom tenhle zápas vyhráli. Bohužel nám vázla koncovka."

Kanadský celek sice v zápase dvakrát vedl, když se trefili v přesilových hrách Johnny Gaudreau a Matthew Tkachuk, hosté ale vždy přispěchali s odpovědí. Nejprve to byl Evan Rodrigues a po něm i Rasmus Dahlin.

V čase 50:56 se zásluhou trefy Jakea McCabea dostali hosté poprvé do vedení, to ovšem vynuloval právě Hanifin. Duel tak dospěl až do prodloužení, kde trefil bod navíc pro Sabres jejich kapitán. Pro Eichela to byl už 16. zásah v ročníku.

Ottawa si vyšlápla na Colorado

Cenný skalp vybojovali hráči Ottawy, kteří na svém ledě přehráli Colorado přesvědčivě 5:2 a připsali si už třetí výhru z posledních čtyř zápasů.

Hvězdou večera se stal domácí útočník Matt Duchene, jenž právě ve středu oslavil 28. narozeniny. Proti svému bývalému celku se vytáhl dvěma góly a jednou asistencí, do sestavy Senators se po třízápasové pauze zaviněné narozením potomka vrátil ve velkém stylu.

"Nevím, jestli to vůbec mohlo dopadnout lépe," rozplýval se Duchene po utkání. "Cítím se skvěle. Myslím, že hraju svůj nejlepší hokej v momentě, kdy v mém životě všechno klape. A to je tento případ."

Senators si vypracovali náskok dvou branek v prostřední části, kdy se trefili Brady Tkachuk, Mark Stone a Ryan Dzingel. Další branky pak připojil v závěrečné třetině Duchene.

Hosté, kteří utrpěli čtvrtý neúspěch z posledních pěti vystoupení, pouze korigovali zásluhou Nikity Zadorova a Nathana MacKinnona.

Chiasson trefil výhru Oilers

Dramatický kanadský střet vyzněl pro Edmonton, jenž dokázal zvítězit na ledě Vancouveru 3:2 po nájezdech. Ten rozhodující proměnil útočník Alex Chiasson.

Hosté v průběhu duelu dvakrát vedli, skóre otevřel Jujhar Khaira, po něm se trefil i kapitán Connor McDavid. Domácí ale dokázali zásluhou Brandona Suttera a Markuse Granlunda pokaždé odpovědět.

Vyrovnaný střet tak dospěl přes prodloužení až k nájezdům, kterým dlouho vévodili oba brankáři. Během čtyř sérií nepadl žádný gól, až v té páté se trefil Alex Chiasson a rozhodl o zisku jednoho bodu navíc pro Edmonton.

Oilers výhra vynesla na devátou příčku tabulky Západní konference, Vancouver je aktuálně desátý.