Souhrn: Pastrňák pomohl dvěma góly k bodu

Český kanonýr nezabránil porážce Bostonu s Philadelphií 2:3 po prodloužení, za Flyers si připsal dvě asistence Voráček

Napsal NHL.com/cs @NHLcz / NHL.com/cs

Kanonýr David Pastrňák vstřelil obě branky Bostonu ve čtvrtečním duelu NHL a zaokrouhlil svůj střelecký účet v sezoně na 30 tref, ale z výhry se radovat nemohl. Bruins totiž podlehli na vlastním ledě Philadelphii 2:3 po prodloužení a dvěma asistencemi k tomu pomohl útočník Jakub Voráček. Flyers tak oslavili už šestou výhru za sebou.

Pastrňákovy trefy k úspěchu nestačily

Boston v duelu s rozjetými Flyers díky Pastrňákovi dvakrát vedl. Český střelec nejprve získal přesilovou hru, když jej fauloval Claude Giroux a ve čtvrté minutě ji i sám proměnil. Obránce Torey Krug mu ideálně nabil křížnou přihrávkou z pravého na levý kruh a Pastrňák pohotově překonal Cartera Harta.

Philadelphia odpověděla 44 sekund před koncem úvodního dějství. Voráček z vlastní obranné modré čáry vyslal do úniku Girouxe, jenž střelou na lapačku vyzrál na Tuukku Raska. Ve 26. minutě se opět prosadil Pastrňák, který před brankou tečoval pokus Patriceho Bergerona od modré čáry. Druhou asistenci si připsal slovenský obránce Zdeno Chára.

Pastrňák, který byl zvolen druhou hvězdou utkání, už v třetí sezoně za sebou dosáhl na hranici 30 branek a v tabulce střelců se dělí o třetí místo s Braydenem Pointem z Tampa Bay Lightning a Johnem Tavaresem z Toronto Maple Leafs. Na druhého Jeffa Skinnera z Buffalo Sabres ztrácí jeden gól a na vedoucího Alexe Ovechkina z Washington Capitals sedm tref.

Flyers ale zápas otočili v přesilových hrách. V 51. minutě proměnil Voráčkovu přihrávku z pozice mezi kruhy Oskar Lindblom a v čase 62:56 rozhodl sekundu před možným návratem Brada Marchanda z trestné lavice střelou z pravého kruhu Travis Sanheim.

Střelec rozhodující branky využil clony Waynea Simmondse před Raskem. "Odvedl před brankou skvělou práci. Já jsem se to snažil jen trefit do růžku," řekl Sanheim, který si při svém jubilejním 100. zápase v NHL připsal i asistenci.

Kouč Flyers Scott Gordon byl po dalším úspěchu svého týmu velice spokojený. "Byl to náš nejlepší zápas. Měli jsme sice malinko slabší začátek, ale nebylo to nic, z čeho by se nedalo dostat," prohlásil Gordon.

Bruins naopak prohráli potřetí za sebou a slavili výhru z posledních šesti utkání jen jednou. "Kluci by se měli zamyslet, jak správně hrát. Kdybychom dávali pět gólů za zápas, byl by to jiný příběh a ty nedostatky by se zakryly. My ale teď v takové situaci nejsme," uvedl kouč Bruins Bruce Cassidy.

Zibanejad zazářil hattrickem

Čtyřmi body za tři branky a jednu nahrávku se blýskl švédský forvard Mika Zibanejad, který při výhře Rangers na ledě New Jersey v Prudential Center v čase 55:24 korunoval svůj skvělý výkon i rozhodující trefou. Prosadil se bekhendovým blafákem po přihrávce Matse Zuccarella, který zaznamenal v utkání tři asistence.

"Byl to od něj skvělý pas jako vždycky. Je potřeba se uvolnit, protože on to dá vždycky přesně na hokejku. Snažil jsem se naznačit pohyb a zvednout puk. Povedlo se," radoval se Zibanejad, který vstřelil svůj druhý hattrick v kariéře v NHL. Na první dosáhl 27. února 2016 proti Ottawa Senators.

Za Rangers, kteří vyhráli pátý z uplynulých sedmi duelů, se trefil také Chris Kreider a Henrik Lundqvist pomohl k úspěchu 19 úspěšnými zákroky. "Bylo tam pár šancí v závěru, ale celkově jsme hráli výborně a nedali jsme jim moc prostoru v našem pásmu," řekl Lundqvist, který při svých posledních čtyřech startech slavil vždy výhru.

Devils nepomohlo k bodovému zisku ani vedení 2:0 a připsali si čtvrtou prohru z minulých pěti utkání. Shodně gól a asistenci zaznamenali Nico Hischier a Marcus Johansson, skóroval také Egor Yakovlev.

"Je to pokaždé frustrující, když v této lize prohrajete. Toto je navíc zápas s rivalem. Cítili jsme energii z hlediště, ale nedokázali jsme najít cestu k vítězství," litoval útočník New Jersey Kyle Palmieri.

Connor trefil výhru Jets

Šesté vítězství z posledních osmi utkání oslavil Winnipeg, který doma v Bell MTS Place zdolal Columbus 4:3. Rozhodl o tom 74 sekund před koncem po přihrávce Bryana Littlea Kyle Connor, který dovršil obrat ze stavu 2:3 po dvou třetinách. Předtím v čase 48:27 vyrovnal v přesilové hře Jack Roslovic.

"Bryan (Little) mi skvěle přihrál bekhendem a já jsem se snažil rychle vystřelit," popsal rozhodující okamžik Connor, který vstřelil za posledních 11 zápasů devět gólů. "Je zábava hrát v této partě. Všichni si navzájem pomáhají, aby se dostali na vyšší úroveň," pochvaloval si souhru se spoluhráči.

Blue Jackets neuspěli počtvrté za sebou a jejich další ztrátě nezabránil ani gólem a asistencí Artemi Panarin. "Je to nepříjemné prohrát takto gólem v závěru. Všichni bojovali a hráli jsme dobře," litoval útočník Columbusu Nick Foligno.