Boston oslavil postup do finále play off

Hokejisté Bostonu uspěli na ledě Caroliny 4:0, stejným poměrem ovládli i finálovou sérii Východní konference a poprvé od roku 2013 postoupili do přímého souboje o Stanley Cup.

Obrovský podíl na úspěchu Bruins měl útočník David Pastrňák, který zazářil gólem a dvěma asistencemi. Gólman Hurricanes Petr Mrázek se do akce naopak nedostal.

Pastrňák otevřel skóre v přesilovce

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 0:4 (konečný stav série: 0:4)
Bruins, kteří nastoupili bez zkušeného obránce Zdeno Cháry, byli ve všech dosavadních duelech série s Hurricanes lepším týmem a nic se na tom nezměnilo ani ve čtvrté bitvě. Ta se zároveň ukázala jako poslední, Carolina totiž na zastavení rozjetého soupeře nenašla žádný recept.
"Celý rok hrajeme jako tým, držíme pohromadě," pochvaloval si útočník Patrice Bergeron. "A nyní to platí i v play off. Tahle série toho byla krásným příkladem, všichni jsme do toho dali úplné maximum."
První třetina v PNC Areně skončila smírem, diváci žádný gól neviděli. Od druhé části ale začali hosté duel naklápět významně na svou stranu. Skóre zápasu otevřel v čase 24:46 Pastrňák, který v početní výhodě pohotově tečoval střelu Brada Marchanda a oslavil sedmý gól v probíhajícím play off.
Inkasovaná branka domácí celek zmrazila. Hurricanes v prostřední třetině vyslali na hostujícího gólmana Tuukku Raska pouhé čtyři střely, Boston na ledě vládl.
A to se projevilo i na skóre. Další branku přidal Patrice Bergeron, jenž v početní výhodě využil osudové zaváhání Jacoba Slavina v oslabení a po přihrávce Pastrňáka zamířil přesně.

Bergeron oslavil druhý gól proti Hurricanes

"Hrozně to bolí, ale musíme uznat, že Boston byl lepší a v sérii uspěl naprosto zaslouženě," nekličkoval domácí veterán Jordan Staal. "Naše nedisciplinovanost nás stála zápas."
V závěrečné třetině hosté svůj triumf a s ním spojený postup korunovali. Po další přihrávce Pastrňáka nejprve znovu navýšil vedení Bergeron, konečnou podobu výsledku pak stanovil ranou do odkryté branky Marchand.
Velký podíl na úspěchu Bruins měl i gólman Rask, který pochytal všech 24 střeleckých pokusů soupeře. Boston postoupil do finále Stanley Cupu podvacáté v historii.
"Ještě je před námi spoustu práce, ale můžeme být spokojení s tím, jak se prezentujeme. Hrajeme obětavě, nevypustíme vůbec nic," raduje se Bergeron. "Každý člen našeho mužstva má svou roli a je pro tým důležitý. Na tom si zakládáme."
[Kompletní pokrytí série Bostonu s Carolinou]
Na hráče Bruins nyní bude čekat delší pauza, souběžně hrané finále Západní konference je totiž mnohem vyrovnanější. Po třech odehraných utkáních vede San Jose nad St. Louis 2:1 na utkání.