Pastrňák oslavil návrat brankou

Uzdravený David Pastrňák skóroval, ale prohře Bostonu nezabránil

Napsal NHL.com

Návrat do sestavy po třízápasové absenci způsobené zraněním oslavil český útočník David Pastrňák brankou. Nezabránil ale porážce Bostonu na ledě Ottawy 1:3. Bodový půst po sedmi utkáních ukončil centr Tomáš Plekanec, který asistoval u rozhodující trefy Montrealu při vítězství nad Carolinou 2:1.

Ottawa Senators - Boston Bruins 3:1

Pastrňák dal při přesilové hře 11 vteřin před koncem úvodní třetiny svůj 11. gól v sezoně a získal Bruins vedení. Dostal se po střele Brada Marchanda a následné přihrávce Matta Beleskeyho k puku mezi kruhy, napoprvé jej sice netrefil, ale z otočky bekhendem zamířil do odkryté části branky.

Byl to jediný z 20 pokusů, které pustil za svá záda gólman Ottawy Craig Anderson. Ve druhé třetině vyrovnal Mark Stone, ve 47. minutě otočil výsledek Chris Wideman a v polovině závěrečného dějství potvrdil výhru Senators Kyle Turris.

"Je nepříjemné, že v tak důležitém utkání předvedeme jeden z nejhorších výkonů za poslední měsíc. Musíme hrát o hodně lépe. Máme šanci to hned zítra napravit doma a doufám, že se rychle vzpamatujeme," řekl trenér Bruins Claude Julien a doufá v nápravu proti Calgary Flames.

Dvacetiletý Pastrňák vylepšil svou bilanci v ročníku na 15 bodů z 15 utkání. Poslední tři duely vynechal kvůli zranění v horní části těla a o dva zápasy v sezoně jej připravil disciplinární trest.

Bruins se museli obejít bez svého kapitána Zdena Chára. Slovenský obránce utrpěl při úterní prohře s St. Louis Blues 2:4 zranění v dolní části těla. Poprvé v sezoně nastoupil za Boston zadák Kevan Miller, který se předtím potýkal se zraněním ruky.

Montreal Canadiens - Carolina Hurricanes 2:1

Plekanec ukončil dlouhé čekání na bod po 14 vteřinách třetí třetiny. Čtyřiatřicetiletý kladenský odchovanec z mezikruží z otočky vystřelil, puk se odrazil od zadního mantinelu a u levé tyče překonal Cama Warda Max Pacioretty. Dokonal tak obrat Canadiens, kteří přerušili sérii pěti výher Caroliny.

Hurricanes dostal do vedení v 11. minutě Elias Lindholm a za 96 vteřin vyrovnal Andrew Shaw. Canadiens, kteří z minulých čtyř zápasů třikrát prohráli, potvrdili pozici nejlepšího týmu NHL a na domácím ledě v Bell Centre vyhráli už podvanácté ze 14 utkání v této sezoně.

"Pacioretty dal na začátku třetí třetiny klíčový gól, ale soupeř hrál velice dobrý zápas. Musím ocenit jejich výkon," prohlásil na adresu Caroliny brankář Montrealu Carey Price, který pomohl k úspěchu 31 úspěšnými zákroky.

Tradiční lídr Canadiens Plekanec, jemuž před touto sezonou vstoupila v platnost nová dvouletá smlouva s ročním příjem šesti milionů, se po dlouhém čekání dočkal teprve šestého bodu v ročníku. Ve 22 zápasech má na kontě gól a pět asistencí.

Momenty večera:

1. Plekanec se dočkal

Sedm zápasů čekal Tomáš Plekanec na bod a ukončení půstu přišlo v pravou chvíli. Byl u vítězné branky Montrealu, když po 14 vteřinách třetí třetiny rozhodl po jeho střele Max Pacioretty o výhře nad Carolinou 2:1.

2. Pastrňákův gólový comeback

Uzdravený David Pastrňák se vrátil do sestavy Bostonu a potvrdil střeleckou formu. Trefil se posedmé z posledních devíti utkání. Nijak jej nepoznamenalo, že mezi tím vynechal dva duely kvůli disciplinárnímu trestu a další tři kvůli zranění.

3. Konec série Caroliny

Šňůra pěti vítězství hokejistů Caroliny skončila na ledě nejlepšího týmu NHL. Montreal sice z minulých čtyř duelů tři prohrál, ale na domácím ledě kraluje a Hurricanes zastavil 12. výhrou ze 14 duelů v Bell Centre v této sezoně.

Hvězdy večera:

1. Mark Stone (OTT): 1 bod, 1 gól, 2 plusové body

2. Andrew Shaw (MTL): 1 bod, 1 gól, 3 střely

3. Kyle Turris (OTT): 1 bod, 1 gól, 2 střely

Na co se těšit:

Na programu je 11 zápasů. Útočník Jakub Voráček z celku Philadelphia Flyers se pokusí ukončit své pětizápasové čekání na bod proti New York Rangers. David Pastrňák může potvrdit střeleckou chuť v duelu Bostonu s Calgary.