Souhrn: Pastrňák bodoval podesáté za sebou

Souhrn středečních zápasů NHL: Český útočník pomohl asistencí k vítězství Bostonu na ledě New York Rangers 6:1

Napsal NHL.com/cs

Útočník David Pastrňák ve středečním utkání Boston Bruins na ledě New York Rangers přispěl k vítězství 6:1 jednou asistencí a prodloužil svou bodovou sérii už na deset utkání. Gólem a přihrávkou se podílel na vysoké výhře nově druhého nejlepšího týmu ligy i slovenský obránce Zdeno Chára. Za Rangers odchytal posledních 32 minut brankář Ondřej Pavelec, který inkasoval z 18 střel dvě branky.

New York Rangers - Boston Bruins 1:6

Pastrňák byl ve 24. minutě u branky Bruins na 3:1, kterou vstřelil Patrice Bergeron. Jednadvacetiletý český talent přenechal nejlepšímu kanonýrovi Bostonu puk ve středním pásmu, Bergeron přejel modrou čáru a střelou zápěstím překonal Henrika Lundqvista mezi betony. Pastrňák si tak v posledních deseti duelech připsal 12 bodů za čtyři trefy a osm asistencí.

Stal se prvním hráčem Bruins od sezony 1993-94, který zvládl dvakrát sérii s nejméně deseti duely s gólem či přihrávkou za sebou. Předtím to dokázal naposledy Cam Neely (10 zápasů od 9. prosince do 8. ledna a 10 zápasů od 8. února do 7. března). Pastrňák v období od 22. listopadu do 18. prosince bodoval dvanáctkrát v řadě (14 bodů za pět tref a devět přihrávek) a vytvořil tak své osobní maximum.

Rangers sice vedli přesně po pěti minutách hry po brance Ricka Nashe, ale za 114 sekund vyrovnal jeho jmenovec Riley Nash a v 17. minutě otočil stav Chára. Kapitán Bsotonu se s osmi góly mezi obránci po dovršení čtyřicítky osamostatnil na třetím místě před Allanem Stanleym a Timem Hortonem.

Po Bergeronově gólu pak zvýšil v čase 27:25 Tim Schaller na 4:1 a Lundqvist přenechal své místo v brankovišti Pavelcovi. Jednička Rangers střídala už potřetí ze svých posledních pěti startů. Při nich má Lundqvist průměr 5,52 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 83,7 procenta.

"Začali jsme tak, jak jsme chtěli, ale pak jsme udělali několik chyb, které nás stály zápas. Co se týká mě osobně, myslím si, že je to teď otázka psychiky," uvedl Lundqvist.

Pavelce překonal hned po dvou minutách a 35 vteřinách při vlastním oslabení Bergeron, který po přihrávce Brada Marchanda zamířil do prázdné branky. Ve 47. minutě jej ještě prostřelil pod vyrážečku v přečíslení dvou na jednoho Sean Kuraly. Bruins se díky čtvrtému vítězství za sebou posunuli se 74 body z 52 utkání o jediný bod za lídra NHL Tampa Bay Lightning a mají ještě zápas k dobru.

Toronto Maple Leafs - Nashville Predators 3:2 po nájezdech

Maple Leafs potvrdili formu a vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů. Hlavní hvězdou večera byl brankář Frederik Andersen, který pochytal 44 střel a kryl také šest ze sedmi nájezdů Predators. Forvard James van Riemsdyk přispěl k úspěchu úvodní trefou duelu i vítězným gólem v rozstřelu.

Druhý nejlepší střelec Toronta van Riemsdyk otevřel svou 21. brankou v sezoně skóre v 17. minutě a v polovině druhé třetiny zvýšil na 2:0 ve vlastním oslabení Kasperi Kapanen. Ještě před druhou pauzou ale překonal Andersena poprvé Colton Sissons a po 25 sekundách třetího dějství vyrovnal Viktor Arvidsson.

Zápas rozuzlil v sedmé sérii nájezdů van Riemsdyk, když po jeho úspěšném zakončení nepřekonal gólmana Maple Leafs Arvidsson. Předtím se prosadili shodně ve třetí sérii za domácí Tyler Bozak a za Predators Ryan Ellis.
Nashville prohrál poprvé po třech výhrách za sebou a brankář Pekka Rinne, který si připsal 30 zásahů, poznal hořkost porážky poprvé po osmi vítězných vystoupeních v brance.

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 5:2

Kapitán Oilers Connor McDavid gólem a asistencí vylepšil svou bilanci za poslední čtyři zápasy na deset bodů za sedm branek a tři asistence, ale Edmontonu to nebylo v Los Angeles nic platné. Kings vyhráli čtvrtý z posledních pěti duelů.

Los Angeles vedlo díky podařeným vstupům do úvodních dvou třetin po gólech Kylea Clifforda a Adriana Kempeho 2:0. McDavid pak ve 24. minutě přihrál v přesilové hře na trefu Leona Draisaitla a v polovině utkání sám vyrovnal.

V 55. minutě ale v početní výhodě vstřelil vítěznou branku Paul LaDue a v závěru ještě pečetili výsledek při hře Edmontonu bez brankáře Alex Iafallo a Anze Kopitar.